PDF E-mail Print

Říjnové farmářské trhy nabídnou dušičkové zboží

Náměstí Svobody v Místku ožije ve čtvrtek 5. října a následně 19. října oblíbenými farmářskými trhy, tentokrát ve znamení Dušiček. Prodejci budou nabízet kromě tradičního zboží také věnce, kytice, suché vazby, svíčky a další výrobky, které se vážou k Památce zesnulých.
02.10.2017 15:29
Počet zhlédnutí: 4056

Trhy se na náměstí konají od 8 do 14 hodin. Z ovoce a zeleniny jsou v současné době nabízeny zejména švestky, hrušky, jablka, brambory, mrkev, celer, ale i zelí, cibule, tuřín, čekanka nebo česnek. Na prodejních pultech jsou k mání také slepičí a křepelčí vejce, produkty z kozího, ovčího i kravského mléka, masné výrobky, marmelády, med, koření, pečivo sladké i slané a nechybí ani sezónní burčák. K mání budou tradičně výrobky ze dřeva a proutí, ale také podzimní aranžmá s dýněmi či vřesy. Po celou dobu trhů se prodávají také bramboráky, langoše, klobásy, káva, čaj nebo víno z malých rodinných vinařství z jižní Moravy.

V listopadu budou farmářské trhy lákat na zabijačku. Konat se bude ve čtvrtek 2. listopadu, a to od 8 do 16 hodin, tedy o dvě hodiny déle, než je obvyklé. Náměstí tak provoní zabijačkové speciality. Prodávat se budou jelita, jitrnice, ovar, tlačenka, špek a další uzenářské výrobky. Připraven bude také teplý pult se zabijačkovou polévkou nebo prejtem se zelím.

 

Termíny konání beskydských farmářských trhů:
  5. 10. – DUŠIČKY

19. 10. – DUŠIČKY

  2. 11. – ZABIJAČKA (8-16 hodin)

16. 11. – ADVENT (poslední letošní farmářské trhy)

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

TV vysílání

Facebook

Aktualna pogoda

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Linki

Aktualności

E-mail newsletter.