Jesteś:

WING CHUN KUNG FU

Informace

Wing Chun Kung Fu ve Frýdku-Místku Wing Chun je staré čínské bojové umění, vyvinuté v 17. století budhistickou mniškou Ng-Mui z kláštera Shaolin. Wing Chun je svým způsobem úplně a naprosto netradiční bojové umění. Je to velmi vědecká a přitom umělecká forma bojového umění. Jeho specialita leží v boji na blízkou vzdálenost. Efektivita Wing Chun je dosažena velmi koordinovanými útoky se současnou těsnou, neprodyšnou obranou, přičemž energie protivníkova útoku je využita proti němu. Místo tuctu nebo více forem má pouze šest (tři beze zbraní, na dřevěném panákovi, s dlouhou tyčí, dvěma meči). Na místo početných technik (některé styly napočítávají tisíce technik) obsahuje hrst pohybů, které se dají rozmanitě míchat a kombinovat - stejně jako moderní abeceda (ve které se dají písmena nekonečně kombinovat v různá slova) oproti obrázkovému písmu (které má pro každý pojem jeden znak). Trénink probíhá hlavně prostřednictvím jedinečného Chi Sao (lepící se ruce), které neučí pouze použít principy, teorie a techniky v praxi, nýbrž vyvíjí také odpovídající reflexy. Lok Yiu Wing Chun je ideální příležitostí pro ty, kteří by se rádi zbavili hmotnostního a výškového handicapu. "Já mám šedesát kilo a chci-li eliminovat například čtyřicetikilový rozdíl u někoho, kdo má sto kilo, tak potřebuji pět let tréninku. Nic není zadarmo, žáci musí dřít a trénovat. Neslibuji tedy zázraky, ale za rok už mají žáci první výsledky," říká SiFu Petr Kozár s tím, že má připraven i program pro děti od sedmi let. "Učí se v něm základy Wing Chun formou hry, v níž je zakomponován například i strečink a gymnastika. Když u toho vydrží, mohou pak od patnácti let pokračovat v tréninku pro dospělé“. Škola Lok Yiu Wing Chun Kung Fu ve Frýdku-Místku úspěšně funguje již 13 let a za dobu svého působení vychovala několik zkušených instruktorů, kteří mají otevřeny své vlastní školy. Výuka probíhá v malých skupinách po deseti žácích, což zaručuje individuální přístup učitele ke každému žáku. Zájemci o tradiční bojové umění mohou nalézt ve Wing Chun Kung Fu svou cestu a věnovat se ji v jakémkoli věku.

 

Podrobné informace získáte na: www.wingchunkungfu.cz, e-mail: wingchun@centrum.cz, tel.: 603 212 945. Adresa školy: B. Václavka 2783, FM.


Kontakty

Ulice: B. Václavka 2783
Město: Frýdek-Místek
PSČ: 73801
Telefon: 603 212 945
Email: wingchun [zavináč] centrum.cz
WWW: www.wingchunkungfu.czAkce

Přílohy

RSS

Za kung-fu do Hongkongu

autor: Martin Duží, 13.12.2002 09:34

NÁVŠTĚVA U MISTRA LOK YIU V HONGKONGU Cestovat do Číny znamená zažít hodně vynímečných situací. Speciálně Hongkong nabízí úplně jiné životní podmínky, na které v Evropě ... [ celý článek ]

LOK YIU WING CHUN KUNG FU

autor: Martin Duží, 11.06.2002 12:12

[ celý článek ]

< 1 >

TV vysílání

Aktualna pogoda

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Linki

Aktualności

E-mail newsletter.