Bezpečný
Frýdek-Místek

PDF E-mail Print

Proběhl letní tábor pořádaný Městskou policií Frýdek-Místek

I v letošním roce, již po čtvrté, uspořádala Městská policie Frýdek-Místek společně s Policií ČR, odborem sociální péče a odborem sociálních služeb motivačně vzdělávací letní tábor pro děti. Výběr dětí provedly sociální pracovnice z oddělení sociálně právní ochrany dětí.
20.08.2013 07:45
(Aktualizováno: 21.8.2013 11:18)
Počet zhlédnutí: 1404

V horském hotelu Liptov na Ostravici bylo ubytováno dvacet čtyři dětí a šest vedoucích. Celotáborovou hrou pro děti byl „Poklad zbojníka Ondráše“. V jednotlivých dnech děti soutěžily o drahokamy, které si pečlivě uschovaly ve svém týmu, který tvořili dva vedoucí a osm dětí. Celotáborová hra prolínající se celým pobytem vyvrcholila výlovem pokladu v řece Ostravici a výměnou získaného pokladu za atrakce navštívené v Liptovské pouti, kterou pro ně, tak jako všechny jiné hry, připravili jejich oddíloví vedoucí. Liptovská pouť měla na programu např. kosmetický, tetovací, maserský salon, cukrárnu, tombolu a letní kino. A věřte, že pro děti nebylo vůbec jednoduché rozmyslet si, které atrakce navštíví, aby jim na ně stačil jimi získaný poklad.

Nezapomenutelná byla návštěva blízké přehrady Šance, kde se děti a vedoucí dozvěděli zajímavé informace o vodě, kterou doma pijí. Cestou zpět do místa ubytování si děti zpestřily opět hrou, aby jim cesta lépe uběhla.

Děti měly možnost seznámit se s prací hasičů, kteří za dětmi přijeli ze Střední odborné školy a Vyšší odborné školy požární ochrany ve Frýdku-Místku.

Snahou vedoucích bylo ukázat dětem, že lze trávit volný čas i jinak než jen na ulici. Hravým způsobem přiblížit dětem společenská pravidla, slušné chování a úctu jak k dospělým, tak i ke svým kamarádům a k přírodě, naučit je týmové spolupráci, využít svých schopností ke správné věci.

Celkové náklady na uspořádání táboru činily 113 tisíc korun. Město na tábor získalo dotaci z fondu prevence kriminality ministerstva vnitra ve výši 82 tisíc korun, rodiče uhradili 12 tisíc (500 korun na dítě) a město na tábor uvolnilo 19 tisíc korun.

Na reportáž televize Polar se můžete podívat na následujícím odkaze:
http://www.tvportaly.cz/frydek-mistek/30723-mestska-policie-f-m-poradala-primestsky-tabor

 

Bc. Lenka Biolková
manažer prevence kriminality

Tomáš Václavík

Glosa

3. ročník dne IZS se uskuteční dne 9.6.2018 opět na náměstí ve Frýdku

Aktuality

Pro zónu havarijního plánování provozovatele Lenzing Biocel Paskov, a.s., byla zpracována "informace veřejnosti". Tato informace je zpracována v souladu se zákonem č. 224/2015 Sb., o prevenci ...
Od pondělí 2. října do středy 4. října se v objektu Slezanu na ulici Frýdlantská v Místku, který je určen k demolici, uskuteční výcvik Policie ČR, a to od 9 do 12 hodin. Výcvik může ...
archiv