Jesteś: O mieście > Sport

Taekwon-Do ITF Joomuk

Informace

Od roku 1997 působila na největším sídlišti Frýdku-Místku přípravka TAEKWON-DO ITF pro děti od 6 do 12 let pod vedením trenéra a předsedy Školy TAEKWON-DO ITF Frýdek-Místek Jozefa Juháse a trenéra Michaela Žitníka v rámci oddílu Školy TAEKWON-DO ITF Frýdek-Místek. Začínali v ní mnozí mladí taekwondisté, kteří nyní sbírají na různých soutěžích medaile.

Celkový zájem mezi mladými lidmi o cvičení tradičního moderního korejského umění sebeobrany TAEKWON-DO ITF ve městě Frýdek-Místek a okolí byl však tak velký, že už nevyhovoval statut „přípravka“. Proto v únoru 2001 vznikl nový subjekt, který založil p. Juhás Jozef V. dan a to Škola TAEKWON-DO ITF JOOMUK Frýdek-Místek pro děti od 6 let a mládež, který má sídlo na 1. ZŠ Petra Bezruče ve Frýdku.

Počáteční pochybnosti o správném kroku vzniku samostatného oddílu jsou pryč a nový oddíl JOOMUK plně potvrdil svou životaschopnost, jak s přibývající členskou základnou, tak medailovými úspěchy ze soutěží. Závodní tým se pravidelně zúčastňuje veškerých závodů ať už pořádaných svazem nebo jednotlivými oddíly. Pravidelně taky jezdíme každým rokem na zahraniční závody v Maďarsku a Slovinsku. Stalo se již dobrou tradicí, že na každých závodech naši borci patří mezi nejlepší. Své zástupce máme i mezi členy střediska talentované mládeže (STM) v Ostravě.

Tréninky probíhají v tělocvičnách 1. ZŠ Petra Bezruče a 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku. Oddíl JOOMUK má své pevné místo mezi ostatními sportovními oddíly různého zaměření ve Frýdku-Místku a okolí. Přestože ne vždy všichni cvičenci vydrží u tohoto náročného sportu, stále přicházejí noví zájemci, kteří mají chuť zkusit něco nového.

Toto jde zvládnout jen díky velké obětavosti trenérů, rodičů cvičících dětí a finanční podpory Statutárního města Frýdku-Místku.

Rozpis tréninků :

Pondělí : 18:00 – 19:30 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad

Úterý : 15:30 – 17:00 1. ZŠ Petra Bezruče

Středa : 18:00 – 19:30 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad

Čtvrtek : 15:30 – 17:00 1. ZŠ Petra Bezruče 17:30 – 19:00 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad

Neděle : 17:30 – 19:00 1. ZŠ Petra Bezruče

Kontakt: Na aleji 2715, 738 01, Frýdek-Místek

JUHÁS Jozef V. dan, předseda a trenér, 605 807148 , e-mail : jozef.juhas@seznam.cz

Michael Žitník III. dan, trenér,

PAVLÍK Zbyněk I. dan, asistent trenéra, e-mail:  zbynce@seznam.cz

stránky oddílu :  www.joomuk.taekwondo.cz

školu Taekwondo ITF joomuk naleznete také na Facebooku.

Email: joomukfm.tkd [zavináč] seznam.cz
WWW: www.joomuk.taekwondo.cz