You are: Business (CZ)
PDF E-mail Print

Adventní městečko nabídne o víkendu ochutnávky místních specialit

Adventní městečko nabídne o víkendu ochutnávky místních specialit Adventní městečko na místeckém náměstí Svobody je otevřeno až do 23. prosince každý všední den i o víkendech vždy od 10 do 18 hodin. Zejména po setmění je v něm příjemná atmosféra, která vybízí k setkání s přáteli a odreagování se od někdy hektického předvánočního času. Místní obyvatele i návštěvníky láká na adventní trhy s vánočním zbožím, tradiční vánoční nápoje i pochutiny, ale také doprovodný kulturní program. O víkendech jsou připraveny ochutnávky nebo ukázky přípravy tradičních slezských receptů.
15.12.2016 14:55
Počet zhlédnutí: 11902


Adventní městečko na místeckém náměstí Svobody je otevřeno až do 23. prosince každý všední den i o víkendech vždy od 10 do 18 hodin. Zejména po setmění je v něm příjemná atmosféra, která vybízí k setkání s přáteli a odreagování se od někdy hektického předvánočního času. Místní obyvatele i návštěvníky láká na adventní trhy s vánočním zbožím, tradiční vánoční nápoje i pochutiny, ale také doprovodný kulturní program. O víkendech jsou připraveny ochutnávky nebo ukázky přípravy tradičních slezských receptů.

v sobotu  17. prosince  od 12:00 hodin  - Jak šmakuje Moravskoslezsko – na podiu šéfkuchaři uvaří místní speciality a v teplém bufetu u pódia budou moci návštěvníci ochutnat Svojské placky, Světlohorský kotlíkový guláš, podmáslový chléb se škvarkovou pomazánkou, pečená jablíčka i kukuřici nebo Lejoky. Podávat se bude také kapr po Slezsku a Vánoční černá máčka.
v neděli 18. prosince od 12:00 hodin  - Jak šmakuje Moravskoslezsko se bude podávat mimo jiné kančí kýta se šípkovou omáčkou a knedlíkem a stírka s lesním ovocem.


Prodejci ve stáncích v období od 18. prosince - 23. prosince nabízí:
- Adventní a šité dekorace, minerály, koženou galanterii, ručně vyráběná mýdla, svíčky, šperky, keramiku, výrobky z kožešin a pedigu, vánoční oplatky, medové výrobky, sýry od místního farmáře, eko výroby (pohlednice, andělíčci), med, sirupy, marmelády a džemy z místních produktů  
Z občerstvení pak: tradiční punče, svařené víno, uzeniny, placky, cukrovinky, italské pečivo, koláče, vegetariánské potraviny, kváskový chléb a další jiné dobroty.
Dále  na náměstí Svobody budou tradiční adventní dílny pro děti :
- 17.   12.  SOŠ Frýdek-Místek, Lískovecká  - ukázky práce kovářů
- 17.   12.  SVČ Klíč (výroba dárečků)  
Před bývalým knihkupectvím u křížového podchodu budou živá zvířátka a slaměné koňské spřežení se sáněmi, o víkendech dobový kolotoč a před kostelem sv. Jakuba pak ručně malovaný betlém. Návštěvníci  se budou moci vyfotografovat u zábavných vánočních kulis, které jsou na náměstí Svobody. Samozřejmě nebude chybět Ježíškova pošta a zvonička  vánočních přání.
 

Doprovodný kulturní program viz příloha nebo na http://www.frydekmistek.cz/cz/obcan/0696210-o-adventnim-case-se-pobavite-v-adventnim-mestecku.html
Advent ve městě pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM.

 

MM F-M
ŽIVNOSTENSKÝ ÚŘAD

Obrázky

TV vysílání

Facebook

Actual weather

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Links

News

E-mail newsletter.