PDF E-mail Print

Adventní městečko nabídne o víkendu ochutnávky místních specialit

Adventní městečko na místeckém náměstí Svobody je otevřeno až do 23. prosince každý všední den i o víkendech vždy od 10 do 18 hodin. Zejména po setmění je v něm příjemná atmosféra, která vybízí k setkání s přáteli a odreagování se od někdy hektického předvánočního času. Místní obyvatele i návštěvníky láká na adventní trhy s vánočním zbožím, tradiční vánoční nápoje i pochutiny, ale také doprovodný kulturní program. O víkendech jsou připraveny ochutnávky nebo ukázky přípravy tradičních slezských receptů.
06.12.2016 14:22
(Aktualizováno: 13.12.2016 10:32)
Počet zhlédnutí: 10339

 

Prodejci ve stáncích v období od 12. prosince -18. prosince nabízí:
- Adventní a šité dekorace, minerály, koženou galanterii, ručně vyráběná mýdla, svíčky, šperky, keramiku, výrobky z kožešin a pedigu, vánoční oplatky, medové výrobky, sýry od místního farmáře, eko výroby (pohlednice, andělíčci), marmelády a džemy z místních produktů  
Z občerstvení pak: tradiční punče, svařené víno, uzeniny, placky, cukrovinky, kváskový chléb, koláče a další jiné dobroty.
 

Ve čtvrtek 15. prosince se uskuteční od 8:00 -15:00 hod v prostoru před bývalým knihkupectvím v Místku  mini  Farmářský trh s vybraným zbožím jako jsou brambory a zelenina,  tradiční vánoční pečivo, cukroví, med, sýry, uzeniny a ryby.

Dále  na náměstí Svobody budou tradiční adventní dílny pro děti :
- 12. a  18.    SOŠ Frýdek-Místek, Lískovecká  - ukázky práce kovářů
- 12.  a 18.    SVČ Klíč (výroba dárečků)  
12.- 15. prosince  v době od 15 – 15:30 hodin vystoupí děti z mateřských škol
Před bývalým knihkupectvím u křížového podchodu budou živá zvířátka a slaměné koňské spřežení se sáněmi, o víkendech dobový kolotoč a před kostelem sv. Jakuba pak ručně malovaný betlém. Návštěvníci  se budou moci vyfotografovat u zábavných vánočních kulis, které jsou na náměstí Svobody. Samozřejmě nebude chybět Ježíškova pošta a zvonička  vánočních přání.
 

Doprovodný kulturní program viz příloha nebo na http://www.frydekmistek.cz/cz/obcan/0696210-o-adventnim-case-se-pobavite-v-adventnim-mestecku.html
Advent ve městě pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM.

MM F-M
ŽIVNOSTENSKÝ ÚŘAD

Obrázky

TV vysílání

Facebook

Actual weather

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Links

News

E-mail newsletter.