You are: Citizen (CZ)
PDF E-mail Print

Dobrovolní hasiči si vyzkoušeli připravenost na velkou vodu

Připravenost na bleskové povodně, jarní tání či protržení hrází si vyzkoušeli frýdecko-místečtí dobrovolní hasiči za účasti příslušníků z Hasičského záchranného sboru ČR. Společně nacvičovali plnění pytlů pískem a stavbu protipovodňových hrází.
05.10.2016 14:44
(Aktualizováno: 5.10.2016 14:47)
Počet zhlédnutí: 4315

     V areálu hasičské zbrojnice na ulici Střelniční ve Frýdku se uskutečnilo v úterý 4. října cvičení jednotek požární ochrany zaměřené na stavbou protipovodňových hrází a vše co je s jejich zajištěním spojené. Cvičení se zúčastnily jednotky dobrovolných hasičů z Lískovce, Frýdku, Místku-Bahna a Skalice, ale také profesionální hasiči ze stanice Frýdek-Místek. První část cvičení se soustředila na teoretickou přípravu, kdy se hasiči obeznámili s pravidly pro stavbu protipovodňových hrází, možnostmi napojení na protipovodňové vaky, ale také personální náročností. Druhá část cvičení již byla praktická, členové jednotek si vyzkoušeli plnění protipovodňových pytlů pískem pomocí plničky i lopatami a ověřili si také časovou i personální náročnost v souvislosti se stavbou protipovodňových hrází.


„Jednalo se o akci, která je součástí dlouhodobějších příprav na případné povodně, které kvůli dlouhodobému suchu a vyprahlé zemi, která jen těžko pojme přívaly vody, reálně hrozí. Již na bezpečnostní radě, které se účastní zástupci složek integrovaného záchranného systému, jsme se dohodli, že tato cvičení zrealizujeme. Nyní si hasiči vyzkoušeli plnění pytlů s pískem a stavění protipovodňových hrází v areálu hasičské zbrojnice. Na jaře si to samé vyzkouší přímo u řeky, aby si co možná nejvíce zmonitorovali terén a byli co nejlépe připraveni, a připojí se k nim i strážnici, kteří si procvičí zajištění bezpečnosti v okolí případně rozvodněných řek a koordinaci s dalšími složkami,“ upřesnil primátor Michal Pobucký.      

MM F-M
ODBOR BEZPEČNOSTNÍCH RIZIK A PREVENCE KRIMINALITY

Obrázky

TV vysílání

Facebook

Actual weather

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Links

News

E-mail newsletter.