You are: > >

PDF E-mail Print
Pro vytvoření jednoduché tabulky se klikne do textu tam, kde má být tabulka vytvořena a stiskne se ikonka v panelu nástrojů.
 
Po kliknutí se zobrazí okno „Vlastnosti tabulky“, kde se nastavuje počet řádku a sloupců.
 
Lze zde vybrat ze seznamu nazvaného „Záhlaví“, zda bude záhlaví v řádku, ve sloupci nebo v obojím. Pole „Ohraničení“ slouží k zadání hodnoty, která určí tloušťku rámečku kolem tabulky. Tabulku lze zarovnat vlevo, vpravo nebo na střed pomocí seznamu nazvaného „Zarovnání“.  Pole „Šířka“ a pole „Výška“ jsou hodnoty určující šířku a výšku buňky, potažmo tabulky. Pole „Vzdálenost buněk“ slouží k zadání hodnoty, která určuje vzdálenost buněk mezi sebou. Pole „Odsazení obsahu v buňce“ slouží k zadání hodnoty, která určuje, jak daleko od okraje buňky bude vepsaný text. Dále je možné zadat popis tabulky, který se zobrazí nad vytvořenou tabulkou, do pole „Popis“.
 
Vytvoření tabulky se potvrzuje stiskem tlačítka „OK“ v dolní části okna.
 
Tabulka lze opětovně upravit pravým kliknutím myši na tabulku a vybráním možnosti „Vlastnosti tabulky“. Znovu se otevře okno „Vlastnosti tabulky“, kde lze upravit všechny hodnoty, kromě počtu řádků a sloupců.
 
Řádky a sloupce se přidávají pravým kliknutím na tabulku a najetím myší na možnost „Buňka“, „Řádek“ nebo „Sloupec“, podle toho co je potřeba přidat nebo odstranit.
 
V možnosti „Buňka“ je také možnost „Vlastnosti buňky“, kde lze nastavit mimo jiné zarovnání textu v buňce, barvu pozadí v buňce nebo barvu ohraničení buňky.
 
Smazání tabulky se provádí pravým kliknutím myši na tabulku a vybráním možnosti „Smazat tabulku“.

TV vysílání

Actual weather

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Links

News

E-mail newsletter.