PDF E-mail Print

O čem rozhodli radní?

Radní města na poslední zářijové radě schválili podmínky pro získání dotací z programu na podporu a rozvoj aktivit navazující na sociální služby. Cílem je zvýšit kvalitu života a začlenit do společnosti osoby se zdravotním postižením a osoby sociálně znevýhodněné. Žádosti lze podávat od 1. do 16. listopadu. Schváleny byly rovněž podmínky dotačních programů pro podporu a rozvoj sportu ve městě, pro podporu výchovy, vzdělávání a zájmové aktivity i pro podporu a rozvoj kulturních aktivit. Žádosti budou v rámci těchto programů přijímány v prosinci.
02.10.2017 16:43
(Aktualizováno: 3.10.2017 08:05)
Počet zhlédnutí: 4363

Rada města dala také souhlasné stanovisko k záměru soukromé společnosti zřídit na území města Mezinárodní Montessori základní školu. Jedná se o školu, kde je výuka postavena na Montessori principech a forma učení je ve dvojjazyčné formě, děti se v ní vyučují i v angličtině. Ve městě není podobné zařízení, a protože město v rámci koncepce školství podporuje alternativní vzdělávání poskytované jinými subjekty, nemá námitky ke zřízení Montessori školy. Ta by tak mohla nabídnout navazující vzdělávání pro děti z Montessori mateřské školky, která již na území města působí.

V neposlední řadě radní stanovili také nové místo pro konání svateb a jiných matričních obřadů. Tradičně byli snoubenci oddáváni v síni frýdeckého zámku. Ten ale nyní prochází dosti značnými opravami a není možné v něm svatby nadále pořádat. Vhodným a důstojným místem pro konání svatebních obřadů se tak na delší čas stane Koncertní sál Základní umělecké školy v Místku, která se nachází v těsné blízkosti místeckého náměstí. Dny pro konání svatebních obřadů jsou zachovány -  pátky a soboty. Frýdecký zámek je v majetku kraje a podle našich informací jeho rekonstrukce potrvá až do poloviny roku 2019. 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

TV vysílání

Facebook

Aktuelle Wetter

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Links

Nachrichten

E-mail newsletter.