Sie sind: Über die Stadt > Kultur

Sweetsen fest

Informace

Tisíce návštěvníků láká každoročně unikátní dramaturgie a myšlenka festivalu Sweetsen fest. Z akce pro několik desítek přátel se během let stala nejen jedna z největších ale zároveň svým konceptem i nejoriginálnějších kulturních a charitativních akcí u nás.

Tak jako každoročně i letos připravuje pořádající tým v čele s občanským sdružením Pod Svícnem pro návštěvníky několik novinek. Diváci se mohou těšit na změny dispozic v areále, které zajistí lepší oddělení jednotlivých scén. I proto by měla lépe vyznít nejen jejich kvalitnější zvuková a světelná aparatura, ale i samotná velikost. Festival se letos odehraje ve třech dnech a na šesti scénách, z nichž čtyři budou hudební, jedna filmová a jedna divadelní. Chybět nebude ani dětský program.

„Sweetsen fest se za roky své existence stal nedílnou součástí města Frýdek-Místek a na jeho přípravě se již tradičně podílejí desítky organizací i jednotlivců ze všech oblastí života. Věřím, že se nám i letos podaří získat reprezentativní prostředky, které tak rozšíří již více než 350 tisíc korun, které festival charitativním organizacím vynesl v minulých letech“, říká zakladatel festivalu Petr Korč z pořádajícího občanského sdružení Pod Svícnem.

Proč je Sweetsen fest vyjímečný? Koncept festivalu je od svého vzniku postaven na čtyřech jednoduchých (o to však funkčnějších) myšlenkách:

1. na festivale vystupují pouze tvůrci a umělci z Frýdku-Místku
2. všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář
3. po celou dobu konání festivalu se nevybírá žádné vstupné
4. během akce probíhají pouze sbírky pro humanitární organizace (ADRA, Charita,Podané ruce)

Původní dramaturgický záměr akce představovat výhradně tvorbu „místních“ umělců se mohl někomu jevit poněkud nezajímavě. Přirozená hrdost i vazba frýdecko-místeckých umělců ke svému městu a zároveň neuvěřitelně barevná a originální kulturní scéna však vykonaly své. Sweetsen fest v současnosti představuje každoročně na šesti žánrově odlišných scénách a ve třech dnech stovky originálních umělců.

Výlučnost dramaturgie spolu s přesahem, kterým je propojení akce s neziskovým sektorem - spojení zábavy a společné myšlenky, tak vytváří naprosto unikátní atmosféru akce, kterou mimo Frýdek-Místek zažijete jen zřídka.

Více na www.sweetsen.cz

Ulice: Farní 16
Město: Frýdek-Místek
PSČ: 73801