Nacházíte se: Student > Informace OŠKMaT
PDF E-mail Print

FÁMA: Město povolilo provoz jen jedné herně a ostatní zakázalo.

FAKTA: Není to pravda. Ve městě platí od roku 2011 vyhláška, která zakazuje hazard na území města všem bez výjimky. Od roku 2013 není ve městě jediný automat, který by povolilo město. V provozu jsou jen automaty, odborně řečeno jiná technická herní zařízení (THZ -včetně videoloterijních terminálů), která povolovalo ministerstvo financí. Vedení města vyvíjelo tlak na ministerstvo, aby povolení zrušilo, protože je v rozporu s vyhláškou. Ministerstvo sice po čase svá povolení zrušilo, nicméně provozovatelé automatů a živé hry v kasinech a hernách využívají všech možných právních kliček, aby zákaz hazardu co nejvíce oddálili, žádají o prodloužení lhůt, podávají rozklady i správní žaloby k soudu.
02.03.2017 14:46
(Aktualizováno: 2.3.2017 14:47)
Počet zhlédnutí: 9125

V současné době probíhají 4 správní řízení, která se nacházejí ve fázi rozkladového řízení a k dnešnímu dni dosud nenabyla právní moci. Vše je tedy v rukou ministerstva financí. Město je v těchto řízeních bezmocné, je pouze v pozici účastníka (pozorovatele).

Na území města je nyní v provozu 75 THZ od tří společností BONVER WIN, a.s. (70 ks), KIMEX CASINO, a.s. (3 ks), multigate a.s. (2 ks).  

Od 1. 1. 2017 dozor nad provozováním hazardních her vykonává celní úřad a ministerstvo.

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.