Nacházíte se: Portál > Ostatní
PDF E-mail Print

Den otevřených dveří v Žirafě-Integrovaném centru, Frýdek-Místek, p.o.

U příležitosti týdne sociálních služeb proběhl i u nás v Žirafě - Integrovaném centru, Frýdek-Místek dne 7.10.2016 „Den otevřených dveří.“ Potěšil nás každý příchozí návštěvník, ať už to byl rodič, opatrovník nebo občan města a okolí. Na obou budovách byly dveře otevřeny od 9:00 do 15:00 hodin.
17.10.2016 13:20
Počet zhlédnutí: 3715

U příležitosti týdne sociálních služeb proběhl i u nás v Žirafě - Integrovaném centru, Frýdek-Místek dne 7.10.2016 „Den otevřených dveří.“ Potěšil nás každý příchozí návštěvník, ať už to byl rodič, opatrovník nebo občan města a okolí. Na obou budovách byly dveře otevřeny od 9:00 do 15:00 hodin.

V budově na ulici Fibichova, kde jsou poskytovány služby chráněného bydlení, odlehčovací služby a denního stacionáře, se mohli rodiče seznámit s chodem zařízení.  Dozvěděli se od vedoucích jednotlivých oddělení, jak konkrétně je služba přizpůsobena potřebám uživatelů, aby se u nás cítili bezpečně a pohodlně a jaké metody nám při naší práci pomáhají. V odpoledních hodinách pak proběhlo setkání rodičů, opatrovníků a uživatelů chráněného bydlení s hosty z Adry a zaměstnanci organizace. Cílem setkání bylo seznámit se s dobrovolnictvím a možností jeho využití v našem zařízení. Všem přítomným se představila nová ředitelka, která pozvala opatrovníky a rodiče k zapojení se do společenského dění ŽIRAFY.

V budově na ulici Janáčkova, kde se nachází oddělení dílen denního stacionáře, měli návštěvníci možnost zúčastnit se přednášky Mgr. Jitky Nytrové na téma „Dornova metoda a její využití“, poté zhlédnout taneční vystoupení orientálních tanců našich uživatelů pod vedením RNDr. Denisy Lednické. Návštěvníci si mohli sami zkusit uplést květinku z pedigu, vykrojit jednoduchý tvar z hlíny, nechat se namalovat nebo si jen tak posedět u kávy a závinu. 

Den otevřených dveří nám přinesl řadu pozitivních ohlasů a projevy chvály, což vnímáme jako ocenění dlouholeté práce týmu pracovníků každého oddělení a důležitou zpětnou vazbu.

Pracovníci ŽIRAFY – Integrovaného centra Frýdek-Místek.

Šárka Velebnovská
ŽIRAFA - Integrované centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace

Obrázky

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.