Nacházíte se: Portál
PDF E-mail Print

Mladí atleti zářili na Mistrovství České republiky

V Břeclavi se o víkendu konalo Mistrovství České republiky žactva a mezi českou žákovskou elitou startovala také osmička mladých atletů Slezanu Frýdek-Místek. A na vrcholnou akci roku přijeli skvěle připraveni. Čtyři medaile, dva tituly mistrů ČR, další čtyři umístění do šestého místa, navíc dvakrát velice blízko medaili. K tomu překonané dva oddílové a šest osobních rekordů. To je přímo fantastická bilance výpravy! V Břeclavi přivítalo nejlepší atlety z celé republiky chladné a deštivé počasí, ovšem slezanským to vůbec nevadilo. Hned první den Anna Zemaníková vybojovala v běhu na 1500 m s přehledem bronzovou medaili za 4:48.46 min.. Patrik Stankov zaběhl skvěle 1500 m překážek, když doběhl pátý v čase 4:43.43 minuty, pouhou sekundu od bronzové medaile. Velice blízko cenného kovu byla také Denisa Pánková v chůzi na 3000 m, když v závěru mohutně stahovala náskok soupeřek. Odměnou jí bylo páté místo v čase 17:16.98 min. a stejné místo vybojoval na této trati mezi chlapci Robin Dorotík za 18:06.85 min. Všichni si výrazně vylepšili osobní rekordy. Z rozběhu na 300 m jasně postoupila Anna Cagašová, která vylepšila oddílový rekord na 40.91 s a svůj rozběh na 800 m vyhrál také v pohodě běžící Thomas Hlavačka za 2:04.65 min. Klára Ningerová na stejné trati doběhla pátá v čase 2:27.21 min. a celkově jí patří 15. místo v České republice. V neděli bylo počasí již o něco lepší a hlavně bez deště. Ovšem frýdecko-místeckým borcům to bylo jedno. Pokračovali totiž ve skvělých výkonech. Jako první vstoupil do bojů o medaile Thomas Hlavačka a ve finále na 800 m vybojoval bronzovou medaili v osobním rekordu 2:01.13 min. Hned po něm přišlo na řadu finále děvčat na 300 m s Annou Cagašovou. Ta šla hned po startu do vedení, které až do cíle nepustila. Stala se tak mistryní České republiky, navíc opět posunula hranici oddílového rekordu na 40.67 s. Patrik Stankov nastoupil po sobotním úspěšném steeplu na nejdelší závod 3000 m. A opět si vedl výborně, když se stupňovaným tempem postupně probojoval až na výborné šesté místo, jak jinak než v osobáku 9:49.32 min.. O zlatý hřeb celého účinkování slezanské výpravy na republikovém šampionátu, se postarala štafeta děvčat 4x 300 m. Ta byla sice nasazena až do třetího běhu, který ovšem vyhrála s obrovským náskokem v novém oddílovém rekordu. A jak se později ukázalo, žádná jiná štafeta nedokázala tento čas pokořit. Ani favorizovaná štafeta Jablonce, která za našimi děvčaty zaostala o 3 setiny sekundy. A tak se naše děvčata Daniela Jurečková, Klára Ningerová, Anna Zemaníková a Anna Cagašová, stala nečekaně mistrem České republiky! Takže všem patří obrovská gratulace za vynikající výkony a poděkování za výbornou reprezentaci města !
25.09.2017 07:52
(Aktualizováno: 25.9.2017 08:07)