Nacházíte se: Občan
PDF E-mail Print

Dny proti chudobě ve Frýdku-Místku

Slezská diakonie se i letos zapojí do celosvětově pořádaných kampaní zaměřených na boj proti chudobě. Při této příležitosti uspořádá již pátý ročník projektu „Dny proti chudobě“, který nabídne zajímavý program pro širokou veřejnost i pro osoby zasažené chudobou.
20.09.2017 15:59
Počet zhlédnutí: 3109

Dny proti chudobě se uskuteční od 16. října 2017 do 18. října 2017 v různých objektech a lokalitách města.

Program bude zahájen v pondělí v 8 hodin přednáškou pro studenty středních škol v Knihovně Frýdek-Místek v Modrém salónku. V dopoledních hodinách se v kině Vlast bude promítat pro střední školy film „Já, Daniel Blake“ a v poledne proběhne druhá přednáška pro další studenty. ADRA připravila již tradičně pro osoby v nouzi zdarma stříhání a holení, které nabídne od 9 do 12 hodin. Zakončení prvního dne proběhne v Kině Vlast, kde je pro veřejnost přichystán filmový minifestival (od 17 hod.). Budou se promítat dva filmy s tématikou chudoby, a to: Zem, ktorá hľadá svoje nebo, Já, Daniel Blake. Vstupné je symbolické – jeden pár ponožek.

Úterý bude zahájeno bohoslužbou v kostele sv. Jakuba v Místku. Od 12 do 14 hodin bude lidem bez domova v areálu Sokolík rozdávána teplá polévka a hygienické balíčky, které připraví pracovníci Českého červeného kříže.

Ve středu proběhne potravinová sbírka pracovníků Magistrátu města Frýdek-Místek. Vybrané potraviny budou předány středisku SÁRA F-M. Pro klienty azylových domů je od 14 do 19 hodin na programu turnaj v šipkách BEHTEL DARTS OPEN 2017 a konečné zakončení programu v podobě večerního posezení u ohně a opékání párků. 

Dny proti chudobě pořádá letos již podruhé Slezská diakonie ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a dalšími místními organizacemi ADRA, Český červený kříž, Knihovna Frýdek-Místek, Bílý Nosorožec, Armáda spásy, Kultura F-M.

V rámci tohoto projektu je připraven i doprovodný program: výstava obrázků žáků základní školy na téma „Kam patřím“. Výstava proběhne v prostorách Knihovny v Místku a součástí výstavy bude soutěž o nejhezčí obrázek. Do hlasování bude zapojena veřejnost.
Podrobný program najdete na facebooku: Dny proti chudobě Frýdek-Místek.

Renata Bendíková a Lucie Drkošová
sociální pracovnice střediska BETHEL F-M

 

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Obrázky

Občan

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.