Nacházíte se: O městě > Sport
PDF E-mail Print

Black Volley ve finále play-off zatím bez výhry

Prvními dvěma finálovými zápasy mez Black Volley Beskydy a TJ Turnov pokračovalo play-off 1.ligy ve volejbale mužů. Před zaplněnými tribunami se chtěli domácí ukázat v tom nejlepším světle, ale bohužel sport je sport a tak nakonec odcházeli z kurtu šťastnější hráči soupeře.
21.03.2017 15:12
Počet zhlédnutí: 4767

Hned první zápas poznamenala nešťastná náhoda, když se hlavní útočník Turnova Vencovský v úvodních výměnách opřel do míče a zlomil malíček hrajícímu trenérovi Přemkovi Kubalovi. Ten sice zápas s velkým sebezapřením dohrál, ale obrana na síti tím značně utrpěla, což se později ukázalo jako klíčový faktor celého utkání. "Na finálový zápas jsme od počátku hráli až příliš zakřiknutě a v postavení, kdy je náš univerzál v zóně 4, jsme dokázali otočit servis soupeře až na sedmý pokus a set poměrně lehce ztratili," hodnotí první set Kubala a dodává: "Byť jsme druhý set získali pro sebe a vyrovnali na 1:1, následující dva byly opět v režii Turnova." Ten hrál uvolněně a velmi dobře na přihrávce, neměl větší problém ani v útoku. Útočníci domácího týmu se naopak z vysokých míčů trápili a hráli "naivní" údery před sebe, které soupeř v pohodě bránil. Dobře hrající Turnov tak porazil náš tým v prvním zápase 3:1.

Do druhého zápasu nastoupil domácí tým velmi odhodlaně a držel si od začátku náskok o 3-4 body. V základní sestavě se objevil Mateusz Kukulski, který nahradil Libora Lanče, aby posílil údernou sílu. Koncovku prvního dramatického setu hodntí trenér Kubala takto: "Opět jsme se zasekli v postavení, kdy je univerzál Vašut v zóně 4. Na jeho místo tak nastoupil smečař Lanč a ani tomu se nepodařilo udělat ztrátu a Turnov set otočil." Ve vyrovnané koncovce prvního setu doplatil domácí tým na dvě nevynucené chyby na servisu a v útoku a slibně rozehraný set prohrál. Po takto prohrané koncovce ztratili domácí herní jistotu a výkon upadal. Do zápasu tak zasáhli postupně téměř všichni hráči, ale nikdo nedokázal tým oživit. Nepomohla ani omlazená sestava složená ze čtyř loňských juniorů a rozjetý Turnov si už zápas s přehledem pohlídal. 

 

"Do Turnova sice odjíždíme s nepříznivým skóre 0:2, ale sérii se ještě pokusíme otočit a vynutit si pátý zápas," slibuje za svůj tým Kubala. 

Alice Zemanová
Green Volley Beskydy

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.