Nacházíte se: O městě > Sport
PDF E-mail Print

Přestřelka s Karvinou vyzněla v náš prospěch

Házenkáři SKP Frýdek-Místek se s kalendářním rokem 2015 rozloučili vítězně. V 15. kole přehráli v neděli 20. prosince na domácí palubovce tradičního rivala z Karviné poměrem 36:33 a přezimují tak na páté příčce extraligové tabulky se ztrátou tří bodů na vedoucí pražskou Duklu.
20.12.2015 22:30
(Aktualizováno: 21.12.2015 12:30)
Počet zhlédnutí: 6482

Od úvodního hvizdu bylo patrné, že proti sobě stojí dvě družstva, která se velmi dobře znají. Před výbornou diváckou kulisou se strhla atraktivní házenkářská bitva, která měla enormní nasazení na obou stranách a především spoustu gólů na obou stranách. Útoky se rychle přelévaly z jedné strany na druhou.
V našich barvách tradičně pálil ostrými nejlepší střelec soutěže Vojtěch Petrovský, který nakonec Karviné, kde dlouhá léta hrával, nasázel devět branek, byť ho hosté často střežili osobně. Nebyl ale sám. Výborný zápas odehrál také Sebastian Strack. Ten se trefil osmkrát. Oběma spojkám v regionálním derby zdatně sekundoval také Roman Meca. Se sedmi góly byl jeho výkon proti Karviné zatím tím nejpovedenějším v této sezoně.
V barvách Karviné se nejčastěji prosazoval Lukáš Frančík, který zaznamenal sedm branek. Po pěti trefách pak přidali Marek Monczka a Slavomír Mlotek.
O tom, že bylo střetnutí nesmírně vyrovnané, svědčí fakt, že žádné z družstev si nedokázalo vytvořit větší vedení. Naši hráči sice vedli v první půli 12:8, ale Karviná dokázala rychle vyrovnat. V poločase už jsme tak vedli pouze 18:17.
Ve druhé třicetiminutovce se pak do vedení dostala i Karviná, ale nevypracovala si větší než dvoubrankový náskok. I když měla v jednu chvíli výhodu dvou hráčů v poli. To když rozhodčí postupně vyloučili Michala Vaculu a Sebastiana Stracka.
Ve střetnutí, ve kterém dominovaly útoky nad obranami, se nakonec naši hráči prostříleli k výhře 36:33, takže svého soka porazili už podruhé v tomto extraligovém ročníku.
„Utkání mělo všechny známky derby. Od nasazení, bojovnosti přes dramatičnost až po spoustu gólů. Divákům se muselo líbit,“ řekl po zápase trenér SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina. „Kluky jsem ani nemusel nijak motivovat. Vyburcovalo už jen to, že je to derby. Navíc Radek Bartošic před duelem sebevědomě prohlásil, že tady jedou vyhrát. O to byli hráči nažhavenější,“ pokračoval s tím, že veliké problémy dělal našemu výběru Libor Hanisch na pivotu.
„Ke konci jsme ho ale dokázali několikrát pokrýt. Navíc Petr Štolcar vytáhl důležité zákroky. Skvěle dneska zahráli také Roman Meca a Sebastian Strack. Kdyby takto hrávali pravidelně, mohli jsme mít o dva nebo o čtyři body víc,“ myslí si frýdecko-místecký lodivod, kterého nejvíce mrzí ztráty z předešlých dvou kol.
„V Lovosicích jsme byli určitě herně lepší, jenže jsme nedali třináct náskoků z křídel, a to se musí někde projevit. Vyhrát jsme určitě mohli i doma proti Plzni, kdy jsme také neproměnili hodně šancí. Tyto duely mě mrzí nejvíce,“ přiznal Chrastina. „Díky výhře nad Karvinou však určitě budeme mít příjemné svátky.“
V patnácti zápasech uhráli naši házenkáři dvacet bodů. Momentálně jsou na pátém místě a drží krok s nejlepšími celky soutěže. Na vedoucí Duklu Praha ztrácí jen tři body.

SKP Frýdek-Místek – HC Baník Karviná            36:33 (18:17)
Sestava SKP F-M:
Štolcar, Pyško – Bosák 2, Klaban 2, Pomichálek, Rajnoha J., Meca 7, Mynář, Petrovský 9/2, Gřešek, Vacula 1, Kichner 3, Strack 8, Rajnoha L. 1, Krahulík 3. Trenér: Aleš Chrastina.
Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Diváci: 516

Lubomír Kavka
Sportovní klub policie Frýdek-Místek

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.