Nacházíte se: O městě > Sport

Letní pohár ČR 10-letých v Karviné

Letošní největší plaveckou soutěží v plavání Pohár České republiky pro ročníky nar. 2003 se konal v Karviné ve dnech 22. 6.- 23.6. 2013. Zúčastnili se jí nejlepší plavci z 36 oddílů z celé Moravy a východních Čech nominovaní z meziokresních a krajských kol.
14.08.2013 09:56
(Aktualizováno: 14.8.2013 09:58)

Naši plavci jsou srovnatelní s nejlepšími plavci z celé ČR. Na letošní Letní pohár se probojovalo 6 našich plavců.

Letošní největší plaveckou  soutěží v plavání Pohár České republiky pro ročníky nar. 2003 se konal v Karviné ve dnech  22. 6.- 23.6. 2013.  Zúčastnili se jí nejlepší plavci z 36 oddílů z celé Moravy  a  východních  Čech  nominovaní  z  meziokresních  a krajských  kol.

Za Plavecký oddíl Frýdek-Místek to byli Petr Mrázek, Jakub Laník a Karla Chlopčíková. Na úvod  těchto prestižních závodů zazněla státní hymna ČR, která zklidnila desetileté neposedy a zcela jistě dojala dospělé. Vzduch byl nabitý energií a odvahou mladých sportovců.

Naši závodníci už svojí účastí se dostali ve své kategorii mezi sportovní elitu a  svými výkony to jen  potvrdili. Petr Mrázek plaval 50m prsa a obsadil skvělé 7. místo, Jakub Laník se probojoval na Pohár do čtyř disciplín ( 50 kraul,100m polohový závod,50m motýl a 50 m znak) a obsadil 21. až 25. místo. Jeho perfektně zvládnuté plavecké styly nenechaly v klidu milovníky tohoto sportu.

Největším želízkem v ohni  s nasazeným nejlepším časem v závodě  byla  na  50 m prsa Kája Chlopčíková, která tuto disciplinu doplavala ve skvělém čase na celkově 2. místě. V dalších disciplínách posbírala čtyři bronzové medaile na 50m kraul, 100 m prsa, 50 m motýl  i náročné  trati 200m polohový závod a ještě  úžasné 4. místo na 100m  motýl.

Že jsou naši plavci i kamarádi a přátelé svědčí mnohé. Jakub Laník, když viděl, jakou krizi Kája má před začátkem, protože neměla v pořádku své plavecké brýle, neváhal.  Gentlemansky půjčil svoje se slovy uklidnění, že vše zvládne, a ať si vezme ty jeho. Přinesly stříbro a čtyři bronzové medaile!

„ Kubo, moc děkujeme…!“  Vzkazuje Kája.

Že to vše byl obrovský stres a vypětí dokumentuje i pár fotografií z Prostějova... Fotogalerie Letní pohár 11 letých.

Teď už odpočinkovým tempem doplaveme do konce roku a všem krásné prázdniny!

Ještě jednou veliké poděkování rodičům i trenérům, kteří každý svým dílem,  tréninkem zůročili talenty.

Více zde: http://www.plavanifm.cz/products/letni-pohar-cr-10-letych-karvina-/

Iveta Ličmanová