Nacházíte se: O městě > Sport

Prazdroj lidem - projekt

Letošní projekt, který postoupil do dalšího kola je určen nově hendikepovaným spoluobčanům a akvabelám. Přicházejí k nám děti i dospělí s různými omezeními. Začali i vozíčkáři.
01.12.2011 16:31
(Aktualizováno: 2.12.2011 13:04)

Oslovilo nás několik skupin a rodin, kteří mají své blízké hendikepované s prosbou o pomoc.  Uvědomili jsme si, že tato skupina lidí je výrazně znevýhodněná. Vyžadují osobní přístup a specifické jednání. Jejich možnosti jsou omezené často, jak v životě, práci i sportu. Existuje metodika Martina Kováře, který je sám upoutaný na vozík a je sám mistr světa a čtyřnásobný paralympijský vítěz v plavání. Naši trenéři již pracovali s těžce nemocnými lidmi a věříme, že se podaří navázat spolupráci i s Ostravským sdružením Kontaktem bB. Je to celorepubliková organizace pro pomoc a podporu lidí s jakýmkoliv postižením. Nechceme trénovat pro výkon, ale pro zdraví a lepší osobní pocit těchto lidí. Mottem je nám věta pana Kováře :

„Sport může být zábavná záležitost, jak strávit volný čas. Pomáhá překlenout dobu, kdy by se člověk jinak ulitoval k smrti. My si říkáme, že plavat nebo házet diskem umí každý, ale házet diskem polochromou rukou nebo plavat bez nohou je hodno jen nás - správných borců.“

Rádi bychom samozřejmě pokračovali také v započatém díle a to synchronizovaném plavání, Akvabelách. Podařilo se první děvčata naučit první desítky figur a sestavu. První vystoupení byla těžká, ale děvčata se rychle vžila do nových rolí. Díky projektu Prazdroj Lidem v roce 2010, jsme jim mohli zakoupit jednotné plavky a využít mnoho tréninků na bazénech a tělocvičnách. Vystupovaly již na Bambiriádě 2011, na akcích Baby Club Kenny, pozvaly si nás již také firmy v Ostravě u příležitosti jejich 20. výročí založení.
V září roku 2011 se přihlásilo a stále hlásí mnoho nových akvabel. Tento projekt bychom rádi posunuli tento rok zas o další úrovně výš.

Více zde: http://www.plavanifm.cz/news/prazdroj-lidem-10-rocnik/

Iveta Ličmanová