Nacházíte se: O městě > Sport

2. kolo oblastní soutěže regionu severní Morava 2010

Už podruhé v tomto roce se sešli soutěžně naladění studenti taekwonda z celé severní Moravy, aby se v sobotu 23. října 2010 mezi sebou utkali na oblastní soutěži. Celkem se zde v disciplínách technické sestavy a sportovní boj představilo 104 závodníků.
24.11.2010 14:24
(Aktualizováno: 24.11.2010 15:24)

Celá soutěž začala ukázkovou disciplínou v sebeobraně, kde se předvedly celkem 4 týmy. Pak už se začalo závodit naplno. Již tradičně soutěž začali senioři společně s žáky. Konkurence se tentokrát sešla vysoká i mezi seniory, když v technických sestavách černých pásků bojovalo o medaile hned 10 závodníků a ve sportovním boji max. váhové kategorii 9 závodníků.

V odpoledních hodinách zaplavili 2 ringy juniorští závodníci. Zde byla konkurence ještě vyšší než dopoledne mezi seniory, když v max. váhové kategorii se jich ve sportovním boji sešlo 15 (!) a jejich boje tak časově obsadily celý jeden ring. V současné době vedeme úvahy, že v příštím roce zřejmě na oblasti přidáme u mužů ještě jednu váhovou kategorii navíc (v souladu s mezinárodními pravidly).

Po soutěži juniorů, spoustě snědených řízků, které obdrželi všichni účastníci soutěže a několika naštěstí lehčích zraněních nakonec došlo i na vyhlášení celkových výsledků. Mezi školami se na 1. místě umístila škola taekwon-do Frýdek Místek (10-16-11) před školami Joomuk Frýdek Místek (9-8-1) a taekwon-do ITF Opava (7-2-3). V celoročním pořadí se na prvních dvou místech nic neměnilo, jen 3. místo nakonec místo Opavy získala škola IL DONG Ostrava.

článek byl převzat ze svazových stránek Českého svazu TKD ITF

napsal: Marek Lazor, 4.dan , vedoucí školy Ostrava