Nacházíte se: O městě > Sport
PDF E-mail Print

2. kolo oblastní soutěže regionu severní Morava 2010

Už podruhé v tomto roce se sešli soutěžně naladění studenti taekwonda z celé severní Moravy, aby se v sobotu 23. října 2010 mezi sebou utkali na oblastní soutěži. Celkem se zde v disciplínách technické sestavy a sportovní boj představilo 104 závodníků.
24.11.2010 14:24
(Aktualizováno: 24.11.2010 15:24)
Počet zhlédnutí: 10013

Celá soutěž začala ukázkovou disciplínou v sebeobraně, kde se předvedly celkem 4 týmy. Pak už se začalo závodit naplno. Již tradičně soutěž začali senioři společně s žáky. Konkurence se tentokrát sešla vysoká i mezi seniory, když v technických sestavách černých pásků bojovalo o medaile hned 10 závodníků a ve sportovním boji max. váhové kategorii 9 závodníků.

V odpoledních hodinách zaplavili 2 ringy juniorští závodníci. Zde byla konkurence ještě vyšší než dopoledne mezi seniory, když v max. váhové kategorii se jich ve sportovním boji sešlo 15 (!) a jejich boje tak časově obsadily celý jeden ring. V současné době vedeme úvahy, že v příštím roce zřejmě na oblasti přidáme u mužů ještě jednu váhovou kategorii navíc (v souladu s mezinárodními pravidly).

Po soutěži juniorů, spoustě snědených řízků, které obdrželi všichni účastníci soutěže a několika naštěstí lehčích zraněních nakonec došlo i na vyhlášení celkových výsledků. Mezi školami se na 1. místě umístila škola taekwon-do Frýdek Místek (10-16-11) před školami Joomuk Frýdek Místek (9-8-1) a taekwon-do ITF Opava (7-2-3). V celoročním pořadí se na prvních dvou místech nic neměnilo, jen 3. místo nakonec místo Opavy získala škola IL DONG Ostrava.