Nacházíte se: O městě > Sport

2. kolo celorepublikového testování středisek talentované mládeže taekwon-do ITF

24.11.2010 13:58

Minul týden a taekwon-do se znovu vrátilo na půdu sportovní haly 6. ZŠ ve Frýdku-Místku. Tentokrát v sobotu 9. října 2010, proběhlo 2. kolo celorepublikového testování středisek talentované mládeže v letošním roce. Testování se zúčastnilo 145 vybraných talentovaných dětí a mládeže ze všech šesti regionálních středisek. Soutěžilo se ve všech pěti disciplínách taekwon-da ITF (technické sestavy, sportovní boj, speciální techniky, silové přerážení a sebeobrana).

STM severní Morava vítězí pravidelně od roku 2003 a letos opět celý tým talentované mládeže nezklamal. Po 2. kole testování první příčku obsadilo STM severní Morava (14-13-14) před STM jižní Morava (11-6-10) a STM Praha 2 (9-11-23).

Po celkově méně úspěšných technických sestavách v jednotlivcích se nakonec podařilo vybojovat první příčku v týmových technických sestavách týmu dívek severní Moravy. Gratulujeme! Poté následoval doslova drtící efekt ve sportovním boji. Juniorské kategorie týmů žen i mužů nedaly svým soupeřům žádnou šanci a obsadily tak 1.místo v týmovém sportovním boji! Z jednotlivců předvedly úžasné výkony Adéla Moravcová , Marie Hanischová, Karolína Hlavačková, Anna Mokroschová a všem se podařilo získat 1 zlatou a 1 stříbrnou medaili. V juniorské mužské kategorii vynikali nad ostatními Richter Martin (1 zlatá a 1 stříbrná medaile ) a Friedl Martin (1 zlatá a dvě bronzové medaile).

Nejúspěšnějšími jednotlivci 2.kola testování se stali:
Žákyně – Buchtová Barbora (JM) a Popelová Kristýna (JM) - shoda v počtu medailí
Žák – Zacharuk Pavel (STM Praha 2)
Junior B – Richter Martin (STM SM)
Juniorka B – Hlavačková Karolína (STM SM)
Junior A – Hájek Simon (JM)
Juniorka A – Mokroschová Anna (STM SM)

Součtem výsledků letošního 1. a 2. kola se určilo pořadí celého letošního roku a celkové výsledky dopadly takto:
1.místo STM severní Morava (33-35-29)
2.místo STM jižní Morava (16-8-24)
3.místo STM Praha 2 (11-15-39).

Všem závodníkům patří gratulace a poděkování za předvedené výkony!

Nela Chamrádová a Kateřina Birkášová

Kateřina Birkášová