Nacházíte se: O městě > Sport

AKTIVNÍ LÉTO ČLENŮ ŠKOLY TAEKWON-DO ITF FRÝDEK-MÍSTEK

Během letošních prázdnin členové našeho oddílu nezaháleli a i v létě pilovali své dovednosti v korejském bojovém umění taekwondo. V červenci se scházeli na Gymnáziu P.B. v Místku , kde se věnovali především naučení zcela nových technických sestav a detailům při jejich cvičení , ale samozřejmě nechyběl ani „odpočinkový“ fotbálek, který je u nás velmi oblíbený. I přesto byl červenec spíše odpočinkovým měsícem, který uběhl strašně rychle a my jsme se mohli těšit na srpnové intenzivní cvičení taekwondo.
08.09.2010 15:27

Jako první z nás náročný srpen rozjely Kateřina Birkášová a Jana Hoňková (obě 2.dan) , když se vydaly přes téměř celou republiku na Letní KEMP taekwonda ve Sklárně u Žihle. Tuto jedinečnou mezinárodní akci, kde se sjedou mezinárodní instruktoři nejen z České republiky, ale i Evropy a světa, tento rok navštívil i velmi očekávaný host Hwang Su Il (Korea – Japonsko) – 6.dan . Má neobyčejně precizní techniku a také je aktuálním MISTREM SVĚTA ze srpnového MS v Bělorusku!
Dalšími neméně váženými hosty, s kterými si naše děvčata mohly zacvičit byli Paul Knighton (Velká Británie) 6.dan, Paul Dekker (Holandsko) 6.dan, Rachel Dekker (Holandsko) 4.dan a Peter Regan (Švýcarsko) 4.dan. Z České republiky to byl organizátor akce Martin Zámečník, 5.dan – prezident Českého svazu taekwon-do ITF a v neposlední řadě náš mezinárodní instruktor pro ČR,který se vrátil k naší radosti o několik málo měsíců dříve, pan mistr Hwang Ho yong, 8.dan. Ne každý den se nám poštěstí si zacvičit s evropskými či světovými veličinami taekwondo a proto je účast na takové akci mimořádně cennou zkušeností.
Na konci letního kempu technické oddělení svazu uspořádalo zkoušky na technický stupeň DAN a naše škola tak po úspěšném složení zkoušky mohla mezi svými černými pásy přivítat nového člena Marka Mojžíška. Gratulujeme!

Během srpna se také začali připravovat naši juniorští reprezentanti ČR na srpnové Mistrovství světa v Bělorusku. Náročnou přípravu všichni absolvovali v Brandýse nad Labem a poté mohli naši místečtí členové – Sára Barabášová, Jan Kaděra a Marek Mojžíšek (všichni 1.dan) odletět s celou českou výpravou do dějiště konání šampionátu, kde strávili nezapomenutelný týden plný skvělých soubojů o tituly a mohli tak opět hájit čest českého taekwonda ve světě.
V konečném součtu umístění ČR obsadila úžasné 5. místo!!! Nejúspěšnější zemí MS se stala KLDR, kde je taekwondo národním sportem. Na cenné kovy se podařilo z místecké výpravy dosáhnout Sáře Barabášové, která s týmem juniorek vybojovala 3.místo v technických sestavách a 2.místo ve sportovním boji,kde ve finále podlehly korejským reprezentantkám. Avšak za velký úspěch se považuje jakákoli nominace na toto mistrovství a Honza s Markem si jistě odnesli zkušenosti, které jim ostatní mohou jen závidět. S našimi místeckými reprezentanty připravujeme článek, kde se s námi podělí o své pocity z konaného juniorského mistrovství světa 2010.

Další letní akcí bylo tradiční letní oddílové soustředění pod vedením Radima Koziara (F-M) a Kamila Šamala (Karviná) – oba 1.dan. Soustředění probíhalo od 9.8. do 19.8.2010 na Ostravici a hostem soustředění byl všem dětem již známý Martin Zámečník – 5.dan.
Soustředění je letní akcí hlavně pro naše nejmenší, kde na ně čeká spousta her, výlety a samozřejmě i pestré tréninky pod vedením jejich trenérů. V druhé půlce soustředění proběhly zkoušky na vyšší technické stupně a děti se mohly na prvním zářijovém tréninku chlubit svým novým páskem. Zkoušky s největším bodovým ohodnocením složil David Chlebek z Palkovic. Soustředění navštívili i další trenéři školy TKD Frýdek-Místek – Jana Hoňková , Kateřina Birkášová (obě 2.dan) a Adam Kratochvíl, 1.dan. Toto soustředění pořádáme tradičně s oddílem TKD Karviná a všichni dlouho vzpomínáme na zážitky, které nás posílí a dodají energii do nové sezóny.

Během celého srpna se potili naši závodníci pod taktovkou trenérky závodního týmu Martiny Řezáčové , 2. dan a pevným základem pro jejich výkony na další sezónu byla letní příprava, která se uskutečnila ve Frýdku a v Sedlištích. Členové závodního týmu si mnohokrát sáhli až na dno svých sil, ale při představě toho , co je čeká při porovnávání výkonnosti na tatami, dokázali zatnout zuby a vydržet až do konce. Vždyť vytrvalost je jednou ze zásad taekwonda a nám ji připomíná jistě každý z našich závodních tréninků.
Srpen byl pro nás všechny náročný, ale v této chvíli již rozjíždíme další nový školní rok a těšíme se, co vše zajímavého a nového nám přinese.

S pozdravem taekwon!
Kateřina Birkášová, 2.dan