Nacházíte se: O městě > Sport

Závodníci TKDFM ukončili letní přípravu

Zatímco většina taekwondistů si v srpnu ještě užívala prázdnin nebo se někteří z nich připravovali na letní soustředění na Ostravici, závodníci Školy Taekwon-do ITF Frýdek-Místek se pod vedením trenérky Martiny Řezáčové pustili do náročné venkovní letní přípravy na nadcházející sezónu.
08.09.2010 15:22

Příprava probíhala 3x týdně ve Frýdku a v Sedlištích a jejím obsahem byl zejména vytrvalostní a silový trénink, včetně tradičních běhů do kopce, intervalových metod a běhů do schodů. Účastníci letošní přípravy nezůstali legendám z nezapomenutelných letních příprav z dob Kamila Vyviala nic dlužni a stejně jako tehdejší harcovníci (z nichž někteří jsou současnými trenéry TKDFM) jeli na doraz tak dlouho, dokud někteří z nich nevypudili žaludeční obsah.
Zvláštní pochvala za vynikající přístup k tréninku a neskutečné výkony patří Monice Burdové, Barboře Kološové, Ladě Hlouškové, Adéle Moravcové a Tomáši Mamulovi.Do tréninku se také zapojili někteří z místních, kteří nám posloužili jako soupeři na zahřívací fotbálek (a zatímco oni po čtvrthodině splavení a poražení odpadli, závodníky TKDFM čekalo ještě půldruhé hodiny vyčerpávajícího cvičení).

Poslední outdoorový trénink 30. srpna přípravu uzavřel a první zářijový závodní trénink v tělocvičně pak prokázal, že ti, kdo obětovali čas na trénink již během prázdnin, rozhodně neprohloupili a získali tak cenný náskok, který se jim bude jak v běžné přípravě, tak v tuhém podzimním boji o medaile nepochybně hodit.

Martina Řezáčová, 2.dan

Kateřina Birkášová