Nacházíte se: O městě > Sport

První večerní inline jízdě Frýdkem Místkem vyšlo slunečné počasí

Frýdek Místek – Večerní inline jízda Frýdkem Místkem zažila v pátek premiéru; první historická jízda, která se uskutečnila v tomto městě, zaznamenala příznivou účast, a to i díky pěknému počasí.
03.06.2010 21:28

In-line večerní bruslení Frýdkem Místkem začalo oficiálně v 19hod. Z areálu Sokolík, kde se shromáždili zájemci, trasa pokračovala přes staré autobusové nádraží, a pak ulicemi Politických obětí, Palackého, 28. října, V. Talicha dále přes Janáčkův park a po ulicích Frýdlantská a Bezručova zpět na Palackého až do cíle v sadech B. Smetany u řeky Ostravice. Účastníky vítali a mávali jim kolemjdoucí, kteří mohli obdivovat zajímavé kostýmy, které si mnozí připravili. „Bylo to poprvé, co jsme takovou akci ve Frýdku Místku organizovali a jsme příjemně překvapení nejen účastí, ale taktéž zajímavými kostýmy, které si inlinisté připravili,“ sdělili organizátoři z občanského sdružení FIT Sport. Trase vévodili frýdecko-místečtí městští policisté, kteří dbali na bezpečné projetí všech inlinistů. Bylo znatelné, že se k akci připojili bruslaři bez rozdílu věku, od dětí až po seniory, kteří podali obdivuhodné výkony.
Na závěr byl v areálu Sokolík připraven křest knihy Škola inline bruslení, která vznikla ve spolupráci s frýdecko-místeckými bruslaři a závěrečné vyhlášení nejlepších kostýmů a masek. Překvapením bylo, že se akce neúčastnili jen místní, ale taktéž byli k vidění bruslaři z dalších měst; Havířova, Hlučína, Hukvald a okolních vesnic. „Přijeli jsme s kluky a byla jsem na podobné akci poprvé a určitě ne naposled,“ sdělila Naděžda Blaniková z Havířova. „Vůbec jsem nečekala, že získáme nějakou cenu, protože mně na poslední chvíli přemluvily děti, abych se nahastrošila; syn Kryštof byl za Zora a z akce byl tak nadšený, že už vymýšlel, jak se vystrojíme na příště; asi půjdeme za bezdomovce“ doplnila Blaniková. Tito nadšení výherci z akce nelenili a výhru ve formě vstupu do Aquparku Olešná si šli užít hned na druhý den. Kromě této ceny, připravili organizátoři věcné ceny pro každého od VZP, ATEX Sportswear, FIT pointu a třešničkou na dortu byl poukaz na dvoudenní zájezd na muzikál do Prahy od cestovní kanceláře DUHA TOUR, který nejen za skvělý kostým, ale za celý výkon získala Kateřina Cholebová z Frýdku Místku, která celou akci absolvovala v kostýmu stařenky-důchodkyně. „Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na organizaci akce podíleli především spoluorganizátorům Sportplexu Frýdek Místek, dále Městské policii, Červenému kříži, který zajišťoval zdravotní pomoc, ale také Městskému úřadu Frýdek Místek, odboru školství, dopravy, areálu Sokolík a taktéž partnerům, kteří věnovali výhercům moc hezké ceny,“ dodali organizátoři z občanského sdružení FIT Sport.

Zdroj: www.inlinesports.cz

Lenka Mišičková
FIT Sport o.s. (pobočka Frýdek Místek)