Nacházíte se: O městě > Sport

Druhý závod v silniční cyklistice. Tour de Čupek v Metylovicích

10. května 2010 - Tour de Čupek, 2. závod Slezského poháru amatérských cyklistů (SPAC)
11.05.2010 00:01

V neděli 9. května uspořádal cyklistický klub Racing Olešná F-M druhý závod této sezony - Tour de Čupek, který patří už k tradičním silničním závodům SPAC. Po loňské pauze z důvodu rozkopané cesty se i za nepříznivého počasí v Metylovicích u Frýdlantu nad Ostravicí sešlo rekordních 153 cyklistů. Před startem závodníci uctili památku polského kolegy Jana Ferdyna z kategorie E, který zemřel 1.5.2010 na kole po srážce s rychle jedoucím osobním automobilem. Všichni si přáli jen dvě věci - lepší počasí a aby Jan Ferdyn žil. Bohužel ani jedno nebylo možné změnit...

Za silného deště odstartovaly v 10:00 hod společně kategorie A + B, následoval hromadný start kategorií C + D a M. Poslední skupinu tvořila kategorie E a ženy. Po dvou kolech svedly velký boj osamocené Lucie Nováková s Tamarou Stonovou, když ještě 1 km před cílem vedla Lucka Nováková (SK Šafrata Bohumín), ale nakonec se z vítězství radovala Tamara Stonová (No Limit Praha). V kategorii E vyhrál Petr Homola (SK Šafrata Bohumín), který své vítězství věnoval zemřelému kamarádovi a týmovému kolegovi Janu Ferdynovi. Ve druhém balíku C+D+M měli jasnou převahu nejmladší závodníci. Po náročných třech kolech a stoupání do cíle z nich byl nejrychlejší Ondřej Fierla (CK Feso Petřvald). Nejnáročnější závod prožily kategorie A a B (muži 19 až 39 let). Po pěti kolech a 82,5 kilometrech s celkovým převýšením 1070 přijel do cíle s téměř dvouminutovým náskokem Dominik Hynek (Formyn Cycling Team), za ním pak druhý Jakub Magnusek (S+H Superior MTB), který se v cílovém stoupání na kopec Čupek odpoutal od zbytku závodníků.

Při následném vyhlašování byl kromě těch nejlepších oceněn i pan Roman Teichmann, cyklista a dlouholetý hlasatel závodu, který 30. dubna oslavil 80-té narozeniny.

Bohuslav Švantner
Cyklistický oddíl Racing Olešná Frýdek - Místek