Nacházíte se: O městě > Sport

Žlutý Andílek opět roztáhne křídla nad zdravotně postiženými dětmi

28.08.2007 16:16
Ford Transit s hydraulickou plošinou, který vozí těžce zdravotně postižené děti do speciálních školek, škol a stacionářů již od 10. ledna 2005, opět s počátkem školního roku smaže nejednu vrásku z tváří rodičů těchto dětí. Je opravdu nadlidské usilí udržet službu Alternativní dopravy pro imobilní osoby při životě, zvláště když není stále podporován magistrátem Města Frýdku-Místku. Ale obyvatelé města pohybující se jen díky čtyřem kolečkám si již zvykli, že jejich rodné město není místem příjemným pro jejich pohyb. A tak si stále říkají motto, které je asi i pravidlem vedení magistrátu: co nás mrzáčky nezabije, to nás přece posílí ! Proto i sportovci na vozíku stále , díky sponzorům a dárcům, které Andílek na svých šatech převáží,  se snaží tuto velmi potřebnou službu udržet, i  když to stojí spoustu úsilí a práce. Žlutý Andílek pro děti opět vzlétne 3. září v 7. 00 hodin, a rodiče, kteří chtějí mít těch vrásek méně si jej mohou objednat na číslech řidiče 775 559 662 a kanceláře klubu: 558 628 836. P.S. Vozidlo Ford Transit zakoupila svým darem Nadace ČEZ, Pavel Šporcl svým koncertem a hydraulickou plošinu zakoupila Občanská volba Plzeňského Prazdroje. Nadstandartní slevu poskytl Ford Dankar Ostrava. Na provoz služby přispívá každoročně Arcimpex, Peva plast, Auto Alex, Mall.cz , Ferrit, 802.cz, MPM Quality, Premie, Auto Eso, Msem, Vebo, Baumax, Tipcars, AB Style, Adre Group, SAK Ložiska, S-Key, Jump sport, Jes reklama,  HP Autodemont, Fill, Autosalon Svoboda, Investco, Transcon.
Radek Krupa
Sportovní klub vozíčkářů Frýdek - Místek