Nacházíte se: O městě > Sport

Úklid lesa se Stonožkou

25.04.2006 09:00
V sobotu 22. dubna se uskutečnilo již čtvrté kolo "Úklidu Lesa se Stonožkou", které letos pořádala Frýdecká skládka se Stanici mladých turistů. Vzhledem k tomu, že Sdružení Klubko patří k zakladatelům této akce, tak nemohly chybět ani naše zájmové oddíly Krok a Plaváček. Celkem se zúčastnilo úklidu přírody na 72 dětí ze Stanice mladých turistů (oddíl TOR a Šmejdílci), děti a mládež z Dětského domova z Bruzovské, Střední a základní školy, Pionýrů 767, oddíly Sdružení Klubka (Krok, Plaváček) a děti nízkoprahového klubu Ú-kryt. Úklidu lesa a místní naučné stezky se rovněž zúčastnili i dva rodinné "kolektivy". Bylo potěšující, že se tak letos zapojila řada rozmanitých organizací vč. škol. zařízení a nízkoprahových klubu. Mezi účastníky bylo mnoho malých dětí. Jako vždy se uklízel Frýdecký les v okolí příjezdových cest a naučné stezky a lesy v bezprostředním okolí Frýdecké skládky. Během sobotního dopoledne děti nasbíraly po lese a v okolí cest desítky pytlů odpadů a celkem toho bylo 1,44 tuny !!! Toto vysoké číslo je zarážející, neboť tolik nepořádku přibylo za pouhých 5 měsíců od posledního úklidu! Bohužel mnozí lidé si stále les a okolní přírodu plete se smetištěm. Po náročném úklidu čekalo na děti a mladé účastníky malé občerstvení a na závěr proběhlo losování o drobné věcné ceny. Poděkování patří všem účastníkům a příchozím organizacím, kterých bylo letos opravdu hodně a organizátorům – Frýdecké Skládce a Stanici mladých turistů. Město Frýdek-Místek podpořilo akci dotací z fondu životního prostředí, ze které bylo uhrazeno občerstvení, ceny pro děti a materiál na úklid.
Mgr. Martin Sysala
Sdružení Klubko