Nacházíte se: O městě > Kultura

Zábavně soutěžní den seniorů

MěO Svazu důchodců ČR ve Frýdku-Místku organizuje společenské, kulturní i sportovní akce pro seniory. Začátkem června se v tělocvičně Policie ČR konal další ročník akce „Zábavně soutěžní den seniorů“.
07.06.2017 18:19
(Aktualizováno: 9.6.2017 11:08)

Akci zahájil předseda MěO SD pan ing. Dalibor Kališ, který přivítal hosty -  plk. Petra Klegu, ved územního odboru Policie ČR ve FM, náměstky primátora Karla Deutschera, Richarda Žabku, předsedu SD ČR ing. Oldřicha Pospíšila,  předsedkyni KV SD Zlatuši Paršovou a mluvčí Policie ČR ve FM. Karolínu Bielunkovou.

Po krátkém vystoupení pana plk.Klegy a také náměstka pana ing.Žabky, byly zahájeny soutěže, kterých se zúčastnila 3 čtyřčlenná družstva. V jednom z nich se zapojili i oba přítomní náměstci primátora.

Po dvou soutěžních disciplínách  – lyžování na lepence a házení míčem na koš, došlo na krátkou ukázku cvičení jógy pod vedením ing.Kališe.

pokračoval program seznámením účastníků s automobilem dopravní policie, s výkladem o možnostech využití moderní elektroniky, kterou je tento automobil vybaven.

Program pokračoval výkladem o práci policejních psů s ukázkou výcviku a schopností jednoho z nich. Následoval návrat do tělocvičny a pokračovalo se krátkým cvičením, které vedla paní Řehová, a následovaly další disciplíny - dribling s míčem, hokejbal – střelba na branku a jako poslední – řešení  matematické úlohy.

Po vyhodnocení všech disciplín bylo konstatováno, že zvítězilo družstvo vedené paní Marie Štenclová. Celou soutěž pak sledovala také kamera televize Polar.

Atmosféru a zaujetí soutěžících vám přiblíží několik fotografií.

Ladislav Steininger
Svaz důchodců ČR, o. s., městská organizace Frýdek-Místek