Nacházíte se: O městě > Kultura
PDF E-mail Print

Podzimní koncerty

Iva Bittová, Věra Martinová, Pavel Dobeš – zvučná jména osobností hudební scény, jejichž koncerty zazní v druhé polovině listopadu ve Frýdku-Místku.
12.11.2014 11:47
(Aktualizováno: 12.11.2014 15:07)
Počet zhlédnutí: 13957

První ze tří avízovaných koncertů se uskuteční 21. 11. od 19.00 v Národním domě, kde vystoupí Iva Bittová spolu s triem Bardolino. Na koncertě zazní nejen autorské skladby této výjimečné umělkyně, ale divák bude mít jedinečnou příležitost seznámit se s originální tvorbou tria Bardolino.

 

Iva Bittová prošla mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu včetně hostování v opeře. Dodnes se hledá pojmenování jejího hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální. Housle ji provázejí a usměrňují celý její život, obtížná technická cvičení jí dodávají řád, jistotu, a odhalují její vnitřní pochybnosti. Její komunikace je založena na vibraci a rezonanci zvuku houslí a hlasu.

 

Uskupení Bardolino hraje ve složení - Pavel Fischer, jako iniciátor spojení s Ivou Bittovou a jejím charismatickým uměním, je autor, který se přirozeně pohybuje mezi vážnou hudbou a kořeny lidové hudby a folklóru. Vedle sebe má temperamentní Margit Koláčkovou, která svou virtuózní hrou na violoncello, navíc i barevným zpěvem a také vlastním nepřehlédnutelným autorským vkladem vytváří ve dvojici silný ženský protipól. Trojici doplňuje perkusista CamiloCaller.

 

Délka koncertu: cca 1 hodina 30 minut

Vstupné: 220 Kč/online na www.kulturafm.cz nebo v pobočkách Beskydského informačního centra.

 

Druhá hudební pozvánka směřuje k 26. 11. kdy od 19.00 se v kině Petra Bezruče představí Orchestr Václava Hybše a jeho hosté v rámci již tradičních vánočních koncertů tohoto bezesporu nejznámějšího hudebních tělesa nejen u nás, ale i v zahraničí. Hlavním hostem letošního „Vánočního koncertu 2014“ je zpěvačka a kytaristka country hudby – Věra Martinová.

 

 

Orchestr Václava Hybše je jedno z nejznámějších hudebních těles u nás i v zahraničí. Jeho nahrávky jsou již víc jak čtyřicet let známy po celé Evropě, ale také v USA, Kanadě, Austrálii a Japonsku. Repertoár orchestru je mnohostranný - interpretuje pop-music, swing, muzikál, operetu, ale i lidovou a dechovou hudbu. Pro svou přizpůsobivost je vyhledáván našimi i zahraničními umělci z nejrůznějších hudebních žánrů.Mezi jeho nejoblíbenější pořady patří již tradiční Vánoční koncerty, s nimiž vystupuje po celé naší vlasti již od roku 1976.

 

Hlavním hostem letošního „Vánočního koncertu 2014" je zpěvačka a kytaristka country hudby, ve které získala věhlas a stala se její bezesporu nejlepší a nejznámější interpretkou - Věra MARTINOVÁ. Její vystoupení doplní čtveřice mladých, talentovaných zpěváků, kteří dostávají každoročně příležitost prožít s orchestrem Václava Hybše toto jedinečné vánoční turné. Letos to jsou: Irena Kousalová, Martina Dolečková, Štěpán Růžička a Filip Hořejš.

 

Délka koncertu: 2 hodiny s přestávkou

Vstupné: I. sektor 280 Kč/ II. sektor 240 Kč/online doprodej na www.kulturafm.cz nebo v pobočkách Beskydského informačního centra.

 

Posledním hostem v rámci podzimních koncertů nebude nikdo jiný, než legendární písničkář původem z Frýdku-Místku – Pavel Dobeš.

 

Pavel Dobeš  je stálicí na české folkové scéně už od osmdesátých let. Mezi jeho hlavní přednosti patří brilantní práce s jazykem a slovní humor. Jeho živé, bezprostřední vystupování mu získává stále nové příznivce napříč generacemi. Pro letošní rok Pavel Dobeš zařadil do repertoáru nejžádanější písničky, které se na koncertní pódia.

 

27. 11. od 19.00 Nová scéna Vlast

Délka koncertu: 2 hodiny s přestávkou

Vstupné: 200 Kč v předprodeji/220 Kč na místě/online doprodej na www.kulturafm.cz nebo v pobočkách Beskydského informačního centra.

 

 

 

Zpracovala: Kamila Přibylová, kamila.pribylova@kulturafm.cz, tel.: 773 788 653

Nikol Kociánová
Národní dům Frýdek-Místek “příspěvková organizace“

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.