Nacházíte se: O městě > Kultura

Koncert Ostravičky

V úterý 19.dubna pořádá DFS Ostravička v kině Petra Bezruče v 18:00 koncert Jarní orázky
04.04.2011 10:39
(Aktualizováno: 23.5.2011 08:11)

V předvečer 30. výročí činnosti již tradičně pořádá Dětský folklorní soubor Ostravička tématický koncert, tentokrát inspirovaný jarem - probouzející se přírodou, zrozením života a atmosférou prosluněné radosti a prosté krásy.
Výběrem folklorního materiálu i způsobem zpracování a interpretací písní, tanců a zvyků uvedeného období - od příchodu jara až po otevírání brány léta - chceme oslovit diváka, připomenout mu regionální zvyky a obyčeje, životnost lidové kultury v dnešní moderní době a ukázat výsledky aktivního zapojení dětí a mladých lidí do procesu uchovávání tradic prostřednictvím tvořivé práce.
Přejeme si, aby tento zvykoslovný, hudební, pěvecký a taneční obraz doplněný videoprodukcí navodil radostnou atmosféru, přinesl mnoho hezkých kulturních zážitků a pozitivně přispěl k šíření lidových tradic a odkazu našich předků.

Srdečně zve DFS Ostravička

Eva Bakerová