Nacházíte se: O městě > Kultura

Cvičení rodičů s dětmi s Hankou v Rodinném centru Klíček

V Rodinném centru Klíček, které provozuje Středisko volného času Klíč na sídlišti Slezská ve Frýdku, probíhá řada kroužků a kurzů pro rodiče a děti ve věku již od 4 měsíců. Celým rodinám včetně babiček, dědečků, tet i strejdů tak nabízíme možnost, jak příjemně využít volný čas a strávit společně pár hezkých chvil. Dnes vám představujeme Cvičení rodičů s dětmi s Hankou.
10.02.2011 09:38
Počet zhlédnutí: 19361

Kurzy Cvičení rodičů s dětmi s Hankou jsou určeny dětem v doprovodu jednoho rodiče ve věku od 6 měsíců do 3 let a jsou rozděleny dle věkových skupin.

S těmi nejmenšími dětmi (od 6 do 12 měsíců) se naučíte dětské říkanky, písničky, nápodobivé hříčky a škádlivky. To vše doplníte pohybem a tanečky. U svého dítěte budete správně rozvíjet smysl pro rytmus a zpěv. Připravený program podporuje koordinaci pohybu a orientaci v prostoru. Každá činnost je dítěti nabízena hravou a citlivou formou.

I u dětí od 1 do 3 let má každá lekce téma, jež udává směr všem aktivitám. Děti se učí za pomocí říkanek, písniček, jednoduchých tanečků a pohybových her poznávat svět kolem nás. Seznámí se s prvními jednoduchými hudebními nástroji a rytmizováním. Ve výtvarné výchově si vyrobí spolu se svým doprovodem jednoduché výrobky.

Kromě výše zmíněného mají děti, díky kolektivu vrstevníků, možnost navazovat kontakt s ostatními dětmi a rodiči, což vede k rozvoji sociálních vztahů a sociálního chování.

Chvíle věnované volné zábavě mohou děti využít k dovádění v naší vybavené herně, zatímco rodiče stráví příjemné chvíle povídáním u kávy nebo čaje.

Stávající kurzy se konají v těchto dnech a časech:

• Středa | 8:30 – 10:30 hodin | děti od 1 do 2 let
  • Středa | 9:30 – 10:30 hodin | děti od 2 do 3 let
  • Čtvrtek | 9:30 – 11:30 hodin | děti od 2 do 3 let

Nově budeme otevírat tyto kurzy:

• Od čtvrtku 24. února 2011 | 8:30 – 10:30 | děti od 6 do 12 měsíců
  • Od pátku 25. února 2011 | 8:30 – 10:30 děti | od 6 do 12 měsíců
  • Od pátku 25. února 2011 | 9:30 – 11:30 | děti od 1 do 2 let

Cena:

• 10 lekcí: 900,- Kč
  • 1 lekce: 90,- Kč

Do jendotlivých kurzů se můžete přihlásit kdykoliv.

Těšíme se na Vás.

Patrik Siegelstein
Středisko volného času Klíč, příspěvková organizace