Nacházíte se: O městě > Kultura
PDF E-mail Print

Beskydy Sound: program doplňuje Satrianiho žák Geoff Tyson a český objev Sunflower Caravan, vstupenky za 200 korun už jen týden!

50 dní před startem 4. ročníku frýdecko-místeckého festivalu Beskydy Sound doplňuje definitivní program obou scén. Návštěvníci se mohou těšit na multižánrovou smršť, desítky stánků a barů, ale také ekologický program zaměřený na třídění odpadu. Satrianiho žák Geoff Tyson a český objev Sunflower Caravan doplní 14. srpna na festivalu Beskydy Sound již dříve ohlášené headlinery, kterými jsou Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, David Koller, Toxique nebo Dubioza Kolektiv. Sunflower Caravan vystoupí od 18 hodin na Chill-out stage, Geoff Tyson se objeví na stejné scéně v 22:45. Celodenní bohaté menu mohou zájemci vidět za 200 korun, pokud si však pospíší s nákupem vstupenky. Ta bude za dvě stovky k mání už jen týden do konce června a potom podraží.
23.06.2010 14:59
(Aktualizováno: 23.6.2010 15:01)
Počet zhlédnutí: 12056

Hrál vedle Duran Duran, v srpnu zahraje vedle Ostravice

Geoff Tyson je světově uznávaným americkým hudebníkem, který má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru včetně videoklipů na hudební stanici MTV, skladeb v hollywoodských velkofilmech, světových turné s hvězdami typu DURAN DURAN, MONSTER MAGNET nebo WHITE ZOMBIE. K tomu všemu to byl nejoblíbenější student kytarového mága JOE SATRIANIHO. Geoff Tyson se před dvěmi lety usadil v Praze a začal se naplno věnovat své nové tvorbě. Zároveň v Praze dal dohromady novou skupinu, která ho na koncertech doprovází. Členy doprovodné skupiny Geoffa Tysona je např. dlouholetý člen Support Lesbiens bubeník Tomáš Novák nebo švédský baskytarista žijící v Bruselu Ulf Gjerdingen.

V roce 2003 založil Geoff Tyson velmi úspěšnou skupinu STIMULATOR společně se zpěvačkou SUSAN HYATT. STIMULATOR absolvoval velké světové turné s legendárními elektroniky DURAN DURAN, s THE GO-GO´S atd. Skladby STIMULATOR byly použity v hollywoodském filmu Zakletá Ella´ dále v televizní show na stanici NBCS ´Las Vegas´ a v pořadu ´Real World´ na hudební stanici MTV. STIMULATOR podepsali smlouvu s nadnárodním vydavatelstvím LAB/Universal Records a v roce 2005 absolvovali opět společné turné s DURAN DURAN.

Objev desetiletí? Uvidíme za šest let…

Vedle Geoffa Tysona jsou SUNFLOWER CARAVAN na české hudební scéně teprve pár let, za tu dobu si však podmanili hudební kritiku a i návštěvníky Beskydy Sound si zcela jistě obmotají kolem prstu. Již v roce 2006 byli vyhlášeni objevem a překvapením roku v televizi Óčko, časopisech Filter, Rock Pop a Spark, na nedávných cenách Anděl byli vedle Charlie Straight nominováni jako objev roku 2009.

Sunflower Caravan se hodnotí následovně:

Chcete svižný klávesový pop? Fajn. Chcete bouřlivý rock'n'roll, nebezpečně se naklánějící skoro stokilové hammondky, co řvou přes kytarový distortion? Ještě lépe. Lahodí vašemu uchu také křehké pianové skladby? Skvěle! Od nás dostanete všechno.

Vstupenky už jen tři týdny za 200!

Zájemci o nejlevnější možné vstupenky na Beskydy Sound i musí pospíšit do předprodejů. Už jen týden, přesně do 30. června je seženou za pouhých 200 korun. V červenci a srpnu vyjdou vstupenky na tři sta korun, na místě budou stát rovné čtyři stovky.

Aktuální informace o festivalu, kompletní program a seznam předprodejních míst najdou zájemci na www.beskydysound.cz

Program:

BESKYDY STAGE
12:30-13:30 AIRFARE (us/cz)
14:15-15:15 DAVID KOLLER s hity Lucie
16:45-18:00 VYPSANÁ FIXA
19:10-20:30 DUBIOZA KOLEKTIV (bh)
21:30-22:45 HORKÝŽE SLÍŽE (sk)
0:00-1:00 THE CORNFLAKES

CHILLOUT STAGE
13:30-14:15 DEBILL HEADS
15:15-16:45 TOXIQUE
18:00-19:00 SUNFLOWER CARAVAN
20:30-21:30 PSIO CREW (pl)
22:45-24:00 GEOFF TYSON (us/sw/cz)

Festival bude moderovat LENNY TRČKOVÁ (TV Óčko)

Foto: kapely Sunflower Caravan a Geoff Tyson

 

Milan Anděl
MamiArt s.r.o.

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.