Nacházíte se: O městě > Kultura

VE FRÝDKU-MÍSTEKU BYL ZAHÁJEN 16. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL

17.06.2010 11:53
(Aktualizováno: 17.6.2010 11:54)

Koncertní sál frýdecko-místecké základní umělecké školy ve středu odpoledne zaplnili zástupci pořadatelů festivalu – Statutárního města Frýdek-Místek, Folklorního sdružení ČR , DFS Ostravička, spolupořadatelů, sponzorů a hlavně folklorních souborů ze Slovenska, Moldavska, Černé Hory, Mexika, Chile spolu se zástupci domácích souborů – Ondrášku, Malé Ostravice, Ostravice a Ostravičky. Poprvé zazněla festivalová znělka, navázaly se první kontakty.
Všichni tanečníci a muzikanti v družné společné zábavě pak zkoušeli napodobovat tance svých nových kamarádů na nádvoří 7.základní školy a šlo jim to báječně.

Eva Bakerová
Dětský folklorní soubor Ostravička