Nacházíte se: O městě > Kultura

OSTRAVICA V BRAZÍLII

12.09.2008 12:17
28 dní na cestách, 7 tisíc km v autobuse, 24 hodin v letadle, 3 festivaly, 40 souborů, cca 30 vystoupení, průvodů a různých prezentací, x hodin čekání, nekonečně mnoho zážitků. To je shrnutí působení 26 tanečníků a muzikantů Souboru lidových písní a tanců Ostravica z Frýdku-Místku na festivalech v Brazílii. S radostí oznamujeme, že jsme se vrátili ve zdraví a ve stejném počtu jako jsme odjížděli, obohaceni spousty dojmů a nezapomenutelných zážitků. Naše "turné" po 3 brazilských festivalech, z nichž ten třetí byl největší v Jižní Americe, bylo nadmíru úspěšné - tance, písně a také pro místní nevšední harmonie naší cimbálovky byly velkých lákadlem. Od výjezdu z Frýdku - Místku až po návrat jsme najezdili neuvěřitelných 27 tisíc kilometrů a navštívili jsme města Sao Bernardo do Campo, Sao Paulo, Santos, Rio de Janeiro, Nova Petropolis a Passo Fundo a brazilské státy Sao Paulo, Rio de Janeiro, Paraná, Santa Catarína a Rio Grande do Sul. V našich vzpomínkách navždy zůstane návštěva turististy vyhledávaného Ria de Janeira s výletem k soše Jesuse, na stadion Macarana nebo pláž Copacabana. Nezapomenutelné chvíle jsme prožili u největších vodopádů na světe na řece Iguacú . A také budeme vzpomínat na vystoupení a téměř muzikálové šou v cirkusovém stanu, kde každý večer odměňovalo účinkující 4 tisíce diváků. Jelikož pocházíme z kraje domácích zabíjaček a hostin, určitě nelze zapomenout na vynikající masové pochoutky a grilované speciality místních Gauchů, servírovaných na obrovských jehlách. Děkujeme všem příznivcům, rodičům, statutárnímu městu FRÝDEK - MÍSTEK, KRAJSKÉMU ÚŘADU Moravskoslezského kraje a firmě IKON s.r.o. za finanční podporu a pomoc při realizaci v historii souboru nejdelšího výjezdu do zahraničí. Doufáme, že nám i v budoucnu zachováte přízeň.
Monika Škanderová
Soubor lidových písní a tanců Ostravica