Nacházíte se: O městě > Aktuality

Město otevřelo naučnou lesní stezku

27.10.2004 09:49
Frýdecko-místecká radnice v pátek otevřela naučnou stezku Frýdecký les, která nabízí procházkovou trasu v prostředí příměstských lesů a možnost využití k výchově a osvětě. Podařil se tak realizovat jeden z projektů využití lesních porostů, které má město ve svém vlastnictví. Celkem se jedná o 450 hektarů převážně v těsném kontaktu s obytnou zástavbou. V lokalitě Frýdecký les bylo vybudováno deset informačních tabulí, které seznamují návštěvníky s funkcemi a hospodařením v příměstských lesích i s jejich přírodními hodnotami. „Naučná stezka je vhodná zejména pro školní mládež. Pedagogové ji budou moci využít pro ekologickou výchovu. Přímo v terénu, v kontaktu s realitou, se mnohem lépe poznatky a informace vstřebávají, mládež jim lépe rozumí, protože to, co slyší, zároveň vidí, a tím je celý proces ekologické výchovy a vzdělávání intenzivnější,“ řekl místostarosta Frýdku-Místku Petr Cvik. Město počítá, že rekreační funkci místa ještě dále posílí například vybudováním posezení se stoly a lavicemi, přístřešků proti nepohodě, hřišť s dřevěnými herními prvky pro děti a vylepšením sítě lesních cestiček. Už nyní byly přes zamokřená místa položeny jednoduché lávky a přes rokli s potůčkem byl postaven nový mostek.
MM F-M
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY