Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Mezinárodní den žen

„Ať už máme Mezinárodní den žen spojený s rudým karafiátem nebo bílými sněženkami či jiným jarním kvítím, myslím si, že ženy si svůj svátek zaslouží, za to, co pro nás muže znamenají. Já jim tímto přeji všechno nejlepší a ať si dnes na ně jejich mužské okolí vzpomene se slovy uznání a díků a je pozornější než kdy jindy,“ přeje všem ženám k MDŽ primátor Michal Pobucký, který již včera u této příležitosti vyrazil s náměstkem Richardem Žabkou do lískoveckého klubu důchodců.
08.03.2018 10:01
(Aktualizováno: 8.3.2018 10:06)
Počet zhlédnutí: 3177

I tam se v kulturním domě vzpomínalo, co si kdo v souvislosti se zkratkou MDŽ vybaví. A starší generace má přehled. Věděla, že tento mezinárodně uznávaný svátek má svůj původ ve Spojených státech, kde počátkem 20. století bojovaly newyorské švadlenky za volební právo žen.

Seniorky návštěva vedení města velmi potěšila, probraly, co je ve městě i přímo v Lískovci trápí, a sotva se primátor s náměstkem zvedli za dalšími povinnostmi, přišly za nimi děti z místní mateřské školky, které jim rozdaly další radost svým milým vystoupením.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.