Vánoční strom v Místku bude zkrácen

Technické služby města dnes při pravidelné kontrole objevily svislou prasklinu v kmeni Vánočního stromu na místeckém náměstí. V součinnosti s městskou policií byla následně přijata bezpečnostní opatření do doby, než bude zkrácen tak, aby nepředstavoval bezpečnostní riziko.
07.12.2017 14:55
(Aktualizováno: 7.12.2017 14:57)

„Za ty roky se nám nic podobného nestalo. Každé dřevo samozřejmě pracuje a čím větší výkyvy teplot, tím to může být více znát. Teď například máme po mrazech a při větrném počasí sedm stupňů nad nulou. Každopádně strom odstrojíme a čekáme na příjezd těžké techniky, abychom mohli strom zkrátit,“ uvedl předseda představenstva technických služeb TS a.s. Jaromír Kohut.

„Nikdo nemůže vědět, jak je to poškození vážné, ale rozhodně to nemůžeme brát na lehkou váhu. Nikdo si nedovolí v takovém případě riskovat něčí zdraví nebo život,“ reagoval na vzniklou situaci primátor města Michal Pobucký. Ten nechal ohrožený prostor opáskovat městskou policií a rovněž byl zrušen dnešní program na pódiu. Částečně byl omezen také stánkový prodej, ale v dalších dnech by se program Adventního městečka měl znovu plnohodnotně rozběhnout. Vánoční strom, který byl původně jeho dominantou, bude sice menší, ale pořád „náš“. A možná se u něj i více lidí vyfotí, když se jim vejde celý do záběru…

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY