Třetí fáze letošních United Colours

Letos už umělci z oblasti street art pokryli svými malbami podchod u bývalého autobusového nádraží a okolí haly Polárka. V poslední části projektu se na konci října uskutečnil „graffiti jam“ v podchodu pod Beskydskou ulicí.
14.11.2017 13:56

„Měli jsme tu o víkendu dvacítku umělců ze všech koutů republiky a ti se realizovali na stěnách podchodu tentokrát bez bližšího zadání formou volné tvorby,“ sdělil Jakub Tichý, ředitel KulturyFM, která akci pořádala jako součást oslav 750 let Frýdku-Místku ve spolupráci s United Colours, které sdružují a podporují mnoho graffiti umělců ze střední Evropy.

„Už po realizaci v křížovém podchodě jsme věděli, že budeme chtít touto cestou oživit některá jiná šedá místa ve městě. Prozatím se daří, jak sami umělci pěkně říkají – zahlazovat vrásky na tváři města – a my určitě i příští rok budeme hledat další místa, kterým by slušel sprejerský make up,“ ujistil, že s podobným projektem město počítá i napřesrok, náměstek primátora Pavel Machala.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY