Vernisáž výstavy Dvojměstí - Frýdek-Místek a Bielsko-Biała

Městská knihovna Frýdek-Místek zve na výstavu fotografií Dvojměstí. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 13. října v 17 hodin v prostorách pobočky Místek na Hlavní třídě 112. Slavnostní vernisáž zahájí produkce komorního orchestru Vera musica a mimo jiné bude připravena i malá ochutnávka tradiční polské kuchyně.
10.10.2017 11:09
(Aktualizováno: 10.10.2017 14:08)

Cílem výstavy je přiblížit veřejnosti partnerská města Euroregionu Beskydy – Frýdek-Místek a Bielsko-Biała. Města mají podobnou historii, mají ve svém názvu spojovník a obě jsou rozdělena řekou. Spojuje je také vzájemná spolupráce knihoven.

Autorem fotografií polské Bielsko-Białe je fotožurnalista Lucjusz Cykarski, který se fotografováním města Bielsko-Biała zabývá již několik let. Autoři fotografií Frýdku-Místku jsou členové fotoklubu Artcollegium Frýdek-Místek.

Výstava potrvá do 15. listopadu.

Irena Liberdová
Městská knihovna Frýdek-Místek, příspěvková organizace