Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Pes je nejlepším přítelem seniorů...

ale musím jedním dechem dodat, že je tomu tak až po nejbližších příbuzných a dalších seniorech, přátelích. Aktivity, které tomu vytvářejí vhodné podmínky, už mnoho let připravuje a provádí městská organizace Svazu důchodců České republiky v našem městě. Jedna z nich proběhla předposlední zářijový pátek. Spolu se Sportovním klubem Městské policie a sdružením Podané ruce jsme již počtvrté uspořádali „Pejskiádu“. Pravidelnou součástí je soutěž o hodnotné ceny a ukázky výcviku psů našich spoluorganizátorů. Především je to vždy příjemné a zábavné setkání nás chovatelů.
04.10.2017 15:44
Počet zhlédnutí: 3608

Při úvodním defilé hodnotí odborná porota exteriér a chování soutěžících pejsků, většinou jsou menší, pyšnící se pestrým původem i vzhledem. Další disciplínou je pak předvedení toho nejlepšího, co pejsek umí. Vedle různých sportovních výkonů jsou to ukázky poslušnosti a dokonce „zazpívání“ jedné fenečky za doprovodu foukací harmoniky hymny Pejskiády „Okolo Frýdku cestička…“. K soutěžním úkolům patří vždy vyprávění majitele o nejzajímavějším a nejzábavnějším společném zážitku. A bývá jich nepřeberně.

Ukázky výcviku služebních policejních psů jsou neobyčejně zajímavé a vzbuzují obdiv k jejich schopnostem, ale především k umu, trpělivosti a zápalu jejich cvičitelů paní Kunčické a panu Šmiřákovi. Skupina dobrovolných pracovnic pod vedením paní Fejkusové, předsedkyně sdružení Podané ruce, s námi hovořila o prospěšnosti canisterapie pro hendikepované a staré lidi. Osudy jejich roztomilých a přátelských svěřenců jsou velmi spletité, většinou je získávají z našich i zahraničních útulků.

Je neuvěřitelné, kolik nádherných a zajímavých zážitků majitelé se svými cvičenými, nebo my se svými „voříšky“ zažíváme. Obohacují náš život. A tak přesto, že nepříznivé počasí tentokrát nepřálo větší účasti, jsme odhodláni zase za rok 5. ročník Pejskiády opět uspořádat. Už nyní se těšíme. 
                                                                                          Dalibor Kališ
                                                                      Městská organizace Svazu Důchodců ČR
  

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.