Hříbek už je na svém místě

Jak jsme slíbili, tak se stalo. Téměř historický herní prvek na hřišti Hříbek se vrátil na své původní místo. Zaměstnanci technických služeb hříbek zbavili rzi, částečně natřeli a nainstalovali zpět. Jeho vrchní část natřou zítra, a to z praktických důvodů. Při dnešní instalaci by se totiž mohl nátěr poškodit. Hříbek už ale nebude otočný, z bezpečnostních důvodů byl nainstalován napevno. Na místě bude do doby, než se jej podaří nahradit odpovídajícím novým prvkem, splňujícím veškeré potřebné certifikáty a normy jak ČR, tak Evropské unie.
09.08.2017 13:24

„Hříbek jsme museli odvézt, protože už nevyhovoval z hlediska bezpečnosti. Nechtěli jsme, aby po něm zůstalo prázdné místo, protože hříbek na hřiště prostě patří, vyrostlo na něm již několik generací. My v současné době zkoumáme, jaké máme možnosti jej opravit nebo nahradit jiným prvkem podobného charakteru. Atypické dětské prvky jako tento se ovšem certifikují až po zhotovení a instalaci na místě samém, takže se jedná o celkově velmi náročný úkol,“ připomenul primátor Michal Pobucký.

video na FB města - https://www.facebook.com/MestoFrydekMistek/

MM F-M, Jana Matějíková