Dva tituly do Frýdku-Místku

Do Jablonce nad Nisou se sjeli nejlepší atleti z celé České republiky na Mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Na šampionát se dokázala nominovat osmička atletů Slezanu Frýdek-Místek. A vedla si přímo skvěle. když do našeho města přivezli dva titulu mistrů České republiky, navíc přidali dvě čtvrtá místa. Hned první disciplína šampionátu nám přinesla obrovský úspěch. Tereza Kotásková se stala dorosteneckou mistryní České republiky v chůzi na 5000 m v novém osobním rekordu 27:54.92 minuty! Terezka byla od začátku na čele, ovšem v zádech měla své největší soupeřky. První kilometr skupinka ušla za 6 minut, ovšem potom Terka začala tempo stupňovat, když druhý kilometr byl už za 5:28 a soupeřky postupně odpadaly. Od druhého kilometru pouze navyšovala svůj náskok a pro zlatou medaili si došla s náskokem více než dvě minuty. Druhou zlatou medaili přidala Iveta Rašková v běhu na 800 m. Po jasném postupu ze sobotních rozběhů, ovládla finálový závod juniorek a v čase 2:15.14 minuty se stala mistryní České republiky ! V takticky vedeném závodě se běželo velice pomalu, do druhého kola nabíhala kompletní osmička finalistek pohromadě za 70 sekund. Ivetka ze zadní pozice musela obíhat všechny závodnice a posunovala se zvolna dopředu. Závod se postupně zrychloval a dvě stě metrů před cílem nasadila naše závodnice k trháku a šla do vedení. Nástup zachytily pouze dvě závodnice, ovšem na skvělý finiš Ivety nestačily. Ta tak k halovému titulu, přidala i ten venkovní a potvrdila roli nejlepší juniorské půlkařky republiky v letošním roce.! O další výborný výsledek se zasloužila Katka Krtková, která si nakonec zvolila 2000 m překážek. A udělala dobře, protože vybojovala skvělé 4.místo v osobáku 7:38.77 min. No a "bramborová" medaile, zůstala i na štafetu juniorek 4x400 m, která ve složení Anna Dokoupilová, Eliška Kopcová, Iveta Rašková a Kateřina Krtková doběhla na 4.místě. Solidní výkony předvedla Eliška Kopcová, která zaběhla 800 m za 2:24.40 min. a na 300 m překážek 47.40 s. V konečném pořadí jí patří 12. resp. 18.místo v ČR. Anna Dokoupilová běžela 400 m a čas 61.90 s na postup do finále nestačil. Závod výškařek nevyšel úplně Adéle Lojkáskové, která zdolala pouze svou základní výšku 1.63 m a bylo z toho 10.místo. Devátou příčku vybojoval v běhu na 5000 m juniorů Jan Tesarčík v čase 16:47.13 min. Jedenáctá příčka v republice patří Adéle Lojkáskové v trojskoku dorostenek za výkon 10.99 m a čtrnáctá Soni Lisníkové v trojskoku juniorek. Ta skočila svoje letošní maximum 10.87 m. Každopádně předvedli mladí atleti výborné výkony a skvěle reprezentovali oddíl i naše město!
26.06.2017 11:28
(Aktualizováno: 26.6.2017 11:31)