Black Volley Beskydy je ve finále play-off!

Ačkoliv s drobnou zápletkou, tak nakonec muži Black Volley Beskydy ovládli semifinále play-off I.ligy ve volejbale a mají úspěšně za sebou další postupný krok směrem k extralize. V pátek a v sobotu se ve Starém Městě konaly odvety zápasů proti místnímu celku VSK HARDMAN.
06.03.2017 10:24

Do třetího zápasu vstoupili domácí velmi opatrně a bojácně, zřejmě si s sebou nesli v hlavách předchozí dvě porážky z frýdeckomístecké palubovky. Až do prvního technického time-outu měl Black Volley zápas zcela ve své režii. Na lavičku odcházel s pohodlným vedením 8:3. Pak došlo k nepochopitelnému obratu, když celý tým polevil v koncentraci a domácí se díky tomu dostali zpátky do hry. Následně začali riskovat servis, především smečař Motyčka, který dal spoustu přímých bodů. Starému Městu se navíc k výbornému výkonu rozehrál univerzál Adamec, kterého obrana "Blacku" dokázala zastavit pouze výjimečně. Prohraná první sada poznamenala celý tým i v dalších setech, ve kterých Tým vedený hrajícím trenérem Kubalou ve vyrovnaných koncovkách ztratil jistotu a hrál se zbytečným respektem. Byť muži z Beskyd ještě bojovali, rozjetého soupeře už nezastavili a prohráli tak 0:3. "Zápas rozhodly především dvě herní činnosti a to servis a přihrávka, ve kterých nás soupeř jednoznačně přehrál a zaslouženě si připsal první vítězství v sérii," shrnul příčiny první prohry Black Volley Beskydy v play-off hrající trenér Přemek Kubala.

Čtvrtý zápas byl ze strany Black Volley Beskydy od začátku hraný ve velké euforii, zároveň však velmi koncentrovaně, aby se neopakovala situace z předešlého duelu. Tentokrát Black Volley soupeře tlačil od začátku servisem, také obrana byla až na výjimky velmi kompaktní a soupeř se jen těžko prosazoval. Útok skvěle dirigoval nahrávač Tomáš Jambor, který svého protivníka na stejném postu Duc Luana Truonga tentokrát přehrál a hostující útočníci už neměli se zakončením větší problémy. Poprvé v sezóně hrál tým na 2 libera, Petr Boček skvěle organizoval přihrávku, o obranu v poli se pak staral Jan Brauner. Až na drobné zaváhání ve třetím setu soupeře Beskydy  jednoznačně přehrály a po setech 25:13, 25:17 a 27:25 postoupily do finále proti Turnovu. "Dnes bylo na našem týmu vidět obrovské nasazení, které se zúročilo ve třetím setu, kdy jsme odvraceli soupeřův setbol a set nakonec ubojovali," chválí tentokrát vystoupení týmu Kubala.

Black Volley Beskydy srdečně zve všechny fanoušky na první dva finálové zápasy, které se odeharjí v pátek 17.3.2016 v 19:00 hodin a v sobotu 18.3.2017 v 17:00 hodiny v hale SPŠ.

Alice Zemanová
Green Volley Beskydy