Judisté bilancují úspěšnou sezónu.

Za rok 2016 absolvovala mládež z Judo Beskydy více než 100 akcí, vybojovala více než 1000 medailí. Zúčastnila se se tréninkových stáží ve Francii, na Slovensku, ve Slovinsku, Polsku, Kosově, Rakousku, a Německu.
08.01.2017 23:50
(Aktualizováno: 9.1.2017 07:39)

Díky olympijskému vítězi Lukáši Krpálkovi, se zájem o judo neskutečně zvednul. Judo Beskydy se sídlem ve Frýdku - Místku sdružuje přes 150 dětí a mládeže a přímo řídí přípravu dalších dvou stovek mladých sportovců na základnách v Dobré, Raškovicích a Frýdlantu – Nové Vsi.

Poprvé v historii klubu se Frýdecko-místečtí zúčastnili celostátní dorostenecké ligy, kde 12 nejúspěšnějších kolektivů, bojovalo o prestižní titul mistra ČR. Po dvou kolech ve skupině se Frýdecko-místečtí probojovali do finále, kde zaznamenali historický úspěch, když v náročné konkurenci vybojovali stříbrné medaile a titul vicemistra na rok 2016.

Na mistrovstvích republiky ve všech mládežnických kategoriích vybojovali svěřenci hlavní trenérky Pavly Prőllové dalších patnáct mistrovských medailí v kategorii jednotlivců a přidali v soutěžích družstev.

MČR Juniořů – Hranice: 2.místo Natálie  Filipcová 3. místo Karolína Kubíčková, Nikola Šimková,Vít Jerglík

MČR Dorostu - Brno: 2.místo Karolína Kubíčková, 3.místo Simona Gregušová, Natálie  Filipcová .

MČR Starších žáků. - Jičín: 3.místo Eliška Kubíčková, Vojtěch Hronek, Vendula Mecová.

MČR Mladších žáků - Ml. Boleslav: 2.místo Iveta Kočí, Natálie Majdlochová,3. místo. Tomáš Vontor, Adam Žídek

MČR smíšených družstev krajů –Týn nad Vltavou 1. Místo Kubíčková Eliška, Kubíček Luděk, Sláma Ondřej.

TOP AKCE ROKU 2016 – DOROSTENECKÁ LIGA – prestižní soutěž dorostu.

2. místo Šimon Filipec, Kubíček Luděk, Danek Šimek, Filip Žídek, Kamil Kisza, Matěj Silvestr, Vojtěch Hronek, Jakub Večeřa a Patrik Kučák. Z krajských přeborů si Frýdecko-místečtí dovezli 27. Medailových umístění, z toho 9.titulů přeborníka. Nejlepší úspěšně bojovali na významných zahraničních soutěžích v Evropě. Karolína Kubíčková se společně s výběrem státní reprezentace zúčastnila měsíční stáže v Japonsku, kde absolvovala náročnou tréninkovou přípravu ve světovém centru juda, tokijském Kodokanu.

Členové Judo-Beskydy se v letošním roce předvedli jako úspěšní organizátoři a pořadatelé dalších akcí. S úspěchem uspořádali tři mezinárodní soutěže, šesti-dílné mistrovství klubu, letní tábor pro děti, čtyři tréninková soustředění pro výběr Moravy. Předvedli 18 ukázek a vystoupení na různých společenských akcích ve městě a regionu.

Předseda Klubu Luděk Kubíček. „Jsme hrdi na to, že jsme součástí Frýdecko-místeckého sportu. Přejeme všem sportovcům a občanům města krásné vánoce a úspěšný rok 2017. „

Luděk Kubíček
JUDO BESKYDY z.s.