Setkání Asistentů prevence kriminality

V rámci projektu Asistent prevence kriminality II, jehož garantem je Ministerstvo vnitra ČR, se uskutečnilo ve Frýdku-Místku vzdělávání pro asistenty ze čtyř měst: Frýdek-Místek, Vsetín, Šternberk a Bruntál. Vzdělávání prováděla společnost bfz - vzdělávací akademie s.r.o. pod vedením Bc. Stanislava Beníška.
13.03.2015 10:27
(Aktualizováno: 13.3.2015 10:29)

Asistenti se učili orientovat v legislativě, byli seznámeni se správním řádem a úkoly v občanskoprávní a pracovněprávní oblasti. Do školení byla začleněna mentorkou L. Biolkovou i prohlídka putovní výstavy v Muzeum Beskyd Frýdek-Místek „Vyřeš zločin! STOPA“, kterou připravilo Mendelovo muzeum v Brně. Na asistenty čekal fiktivní kriminální případ, který si sami vyřešili včetně odhalení pachatele. Takto se neotřelou a zábavnou formou seznámili s moderními metodami vyšetřování. Na závěr školení proběhlo společné fotografování před „laboratoří“.

MM F-M
MĚSTSKÁ POLICIE