Křest knihy a beseda s autorem

V listopadu loňského roku vydal Státní okresní archiv Frýdek-Místek knihu Milana Myšky Lnářský a bavlnářský průmysl na Frýdecku a Místecku do počátků tovární výroby. Kniha je k dostání v archivu.
06.01.2014 10:28

Ve čtvrtek 16. ledna v 16.30 hodin se v budově archivu uskuteční křest této knihy a beseda s jejím autorem. Prof. Milan Myška, DrSc. patří k našim předním hospodářským historikům. Vydal desítky samostatných studií a knih s tématy z hospodářských a sociálních dějin (například už roku 1960 Založení a počátky Vítkovických železáren 1828 – 1880, nebo roku 1997 Rytíři průmyslové revoluce), podílel se na řadě kolektivních prací (například Dějiny Ostravy, Historická encyklopedie podnikatelů severní Moravy a Slezska), byl a je členem redakčních rad oborových časopisů, přednášel na univerzitách v zahraničí a desítky let působil na katedře historie Filozofické fakulty Ostravské univerzity.  Jeho nová kniha pojednává o lnářském a bavlnářském průmyslu v našem regionu v průběhu 18. a 19. století a končí prosazením tovární výroby na přelomu 19. a 20. století.

Profesor Myška má vztah i našemu městu, jelikož podstatnou část svého dětství strávil v Místku. Své vzpomínky na toto období ( 1938 – 1945) popsal v článku uveřejněném v letošním archivním Sborníku.

Tomáš Adamec
Státní okresní archiv Frýdek-Místek