Letní pohár ČR 11-letých v Prostějově

Naši plavci jsou srovnatelní s nejlepšími plavci z celé ČR. Na letošní Letní pohár se probojovalo 6 našich plavců.
14.08.2013 10:02

Letní pohár ČR jedenáctiletých se tentokrát konal v Prostějově ve dnech  22.- 23. 6.2013 za účasti renomovaných 40 plaveckých oddílů zvučných jmen, jako např. Kometa Brno, Klub plaveckých sportů Opava, Jihlavský AXIS, Slavoj Bruntál, Krokodýl Brno, Delfín Náchod a další. Naši borci po náročné tréninkové přípravě, jak plavecké tak posilovací, předvedli řadu krásných výkonů. V tomto závodě, který je právem považován za vrchol sezóny nás reprezentovali tři plavci:
Klára Ličmanová, Vendula Janáčková a Matěj Pajtl.
Nejúspěšnější plavecký výkon v čase 33,6 a zároveň osobním rekordem si získala 3. místo na 50 P Vendula Janáčková.  V závodě na 200m Z s dalším osobním rekordem a časem 3.02,41 vybojovala krásné 5. Místo. Na 100m Z potom 8. místo.
Klára Ličmanová v náročném závodě na 200m P zlepšila svůj čas osobním
rekordem a umístila se na 18. místě.
Matěj Pajtl s osobním rekordem a časem 2.47,6 na 9. místě na 200m VZ, s časem 33,8 na 50m VZ se umístil na 11. místě, na 100m VZ na 14. místě. Stmelování kamarádství ve vypjatých situacích se zdá přihlážejícím a hlavně obrátkovým rozhodčím ....někdy až komické. V situaci, kdy startuje Matěj Pajtl alias Nudla, je klid před startem. Najednou se před zazněním signálu "na místa..." ozve..."Nudlá, dáš to!" :-)

Obrovské napětí a stresové situace se odehrávaly na každém rohu. Přesnost provedených záběrů, prsové výjezdy v kvalitním úhlu a motýlové dohmaty byly kamenem mnoha účastníků. Rozhodčí obrátkoví, cíloví, styloví....všichni dohlíželi na celkové výkony. Vrchní rozhodčí Lenka Nowaková byla mnohdy velmi nekompromisní. Plavec z Boskovic zažil dvakrát diskvalifikaci, ze třech svých startů. Při tom se mu  jednalo o zlato a v druhé případě o bronz. Jsou to všechno cenné zkušenosti, které naši plavci využijí nejen při dalších závodech, ale hlavně v životě. Kdy pochopí, že každý neúspěch jen posílí a zrodí nový lepší výkon.

Všem srdečně blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho oddílu.

Přejeme všem našim borcům hodně úspěchů do další sezóny a hlavně pohodové prázdniny!

Více zde: http://www.plavanifm.cz/products/letni-pohar-cr-11-ti-letych-prostejov-/

Iveta Ličmanová
Plavecký oddíl Frýdek-Místek