Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Časovka - ArcelorMittal 2012

Další ročník Slezského poháru amatérských cyklistů má za sebou první letošní časovku. Ta se jela v neděli 13. května za chladného počasí v areálu automobilky Hyundai v Nošovicích.
24.05.2012 00:01
(Aktualizováno: 31.5.2012 12:12)
Počet zhlédnutí: 10223

 „Závod byl perfektně zorganizován, bylo tu skvělé zázemí a hlavně trať, jejích povrch směle konkuruje i mnohem věhlasnějším závodům," znělo z cyklistického depa po skončení druhého závodu seriálu SPAC.
Do Nošovic se o minulé neděli sjelo více než sto sedmdesát cyklistů, kteří postupně vyráželi na náročnou devatenáctikilometrovou trať. Na startu se ve třinácti kategoriích objevila i řada závodníků pravidelně startujících v závodech krajského přeboru, což také přispělo pořadatelům ke zvýšení kvality tohoto závodu.
„Start jsme tentokrát umístili k fotbalovému hřišti u automobilky Hyundai, odkud závodníci vyrazili na okruh. Poté trať pokračovala nadjezdem přes dálnici do Vojkovic, Dobratic s výjezdem na Harendu. Pak následoval sjezd do Vyšních Lhot, tam čekala obrátka a hned za ní náročné stoupání do cíle u restaurace Kohutka pod Prašivou," popsal trať časovky ředitel závodu Bohuslav Švantner z pořádajícího oddílu Racing Olešná Frýdek-Místek.
Početnému startovnímu poli vládl Matěj Lasák z Max Cursor Ostrava, který se v cíli mohl pochlubit čtvrtminutovým náskokem na druhého v pořadí Petra Zárubu, který získal téměř stejný náskok na třetího stájového kolegu Karla Nepraše. Vyrovnaný průběh měl naopak závod žen. V boji o prvenství se na cílovou pásku přiřítila o necelou půl vteřinku dříve Nikola Bajgerová z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí. Druhá skončila Denisa Bartošová z Maxbike Orlová. Pořadatelé z cyklistického klubu Racing Olešná tak připravili skvělý závod.
„Z našeho padesátičlenného klubu se na start postavilo jen patnáct závodníků, zbytek se musel postarat o organizaci závodu. Krásná a náročná trať s maximálním zajištěním bezpečnosti závodníků jenom doložila úsilí organizátorů o co nejlepší průběh závodu. Poděkování patří hlavně sponzorům závodů, bez jejichž přispění by akci nebylo možné uspořádat. V neposlední řadě je potřeba poděkovat Statutárnímu městu Frýdek Místek za podporu i automobilce Hyundai, která poskytla organizátorům i závodníkům velmi kvalitní zázemí ve svém sportovním areálu," pověděl po skončení závodu hlavní organizátor akce Bohuslav Švantner. Racing Olešná.   video

Slezský pohár amatérských cyklistů pokračuje za dva týdny silničním závodem O cenu Krnova.

Bohuslav Švantner
Cyklistický oddíl Racing Olešná Frýdek - Místek

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.