Sweetsen fest nezklamal, sbírky vynesly historickou částku

Unikátní frýdecko-místecký hudební, divadelní a filmový festival Sweetsen fest je za námi a opět překvapoval. I přes počáteční nepřízeň počasí dorazila třetí festivalový den rekordní návštěva a zároveň se během celého festivalu vybrala i historicky nejvyšší částka na podporu humanitárních organizací z Frýdku-Místku.
07.07.2011 00:01
(Aktualizováno: 6.7.2011 22:09)

Sweetsen fest proběhl podle plánu a opět všechny scény včetně dětského programu zaplavovaly davy diváků. Z důvodu intenzivního deště byl přesunut pouze čtvrteční program do velkého stanu Pavlač šapitó a byla zrušena venkovní projekce filmového pásma místních tvůrců, na kterou se ale mohou diváci postupně těšit v rámci projekcí filmového klubu v místeckém kině Vlast.

Sweetsen fest již tradičně poskytnul prostor k prezentaci činnosti neziskových a humanitárních organizací a jejich poboček z Frýdku-Místku. Ve čtvrtek 30. června probíhala veřejná sbírka pro Podané ruce, v pátek 1. července pro Dobrovolnické centrum společnosti ADRA a sobota 2. července 2011 patřila Charitě Frýdek-Místek.

„Velice mě těší, že se v letošním roce podařilo vybrat na podporu humanitárních organizací historickou částku, která v souhrnu dosáhla 38 681,- Kč. K této sumě ještě přibudou prostředky získané dražbou obrazů a fotografií, které vznikly během festivalu a vytvořili je opět umělci z Frýdku-Místku“, uvadí za pořadatele festivalu Petr Korč.

Podané ruce: 3 694,- Kč, ADRA Frýdek-Místek: 18 461,- Kč, Charita Frýdek-Místek 16 526,- Kč

Pořadatelé pro příští ročník rovněž plánují několik změn, které opět rozšíří možnosti prezentace frýdecko-místeckých umělců a zvýší komfort návštěvníků. Areál se rozroste, jednotlivé scény získají nový nebo větší prostor a přibude i další, tentokrát již šestá žánrová scéna.

Sweetsen fest je rovněž akcí, na které před léty vznikl projekt ČISTÝ FESTIVAL společnosti EKO-KOM, který se zaměřuje na třídění a zpracování odpadů z 20 největších českých letních akcí.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora města Mgr. Petra Cvika občanské sdružení Pod Svícnem ve spolupráci s hudebním klubem Stoun.

8. ročník největšího frýdecko-místeckého hudebního, divadelního a filmového festivalu, který opět navštívily tiséce diváků, probíhal ve Frýdku-Místku od 30. června do 2. července 2011.

Frýdek-Místek sobě! Více na www.sweetsen.cz

Partneři Sweetsen festu 011