17. Mezinárodní folklorní festival ve Frýdku-Místku

Mnozí z čtenářů těchto řádků mají ještě v paměti krásné polonahé tanečníky z Chile z Velikonočních ostrovů, kteří byli bonbonkem loňského16.ročníku a již je přede dveřmi festival sedmnáctý. Organizační štáb Ostravičky, spolu se spolupořadateli: Statutárním městem FM, Národním domem, ZUŠ, 7.ZŠ, SLPT Ostravica a BIC, je v horečném nasazení příprav a pozvané soubory pilují své taneční a hudební programy, aby je v plné parádě představily v rámci šestidenního pobytu ve Frýdku-Místku i okolních obcích – Vratimově, Frýdlantu, St.Vsi, Pražmu, Řepištích, Hukvaldech, Bašce .
21.05.2011 22:42
(Aktualizováno: 23.5.2011 09:51)

Snad se podaří všem zahraničním účastníkům splnit náročné podmínky pro získání víz a pak již nic nebude bránit jejich výjezdu – směr Frýdek-Místek, Česká republika. V úterý 14.června, kdy očekáváme jejich příjezd na štáb festivalu v 7.ZŠ,  bude teprve jisté, že všechny naplánované programy se zrealizují a pokud se vydaří i počasí, bude opět město žít líbivou hudbou, přepestrými kroji a rumrajem pro festival typickým. Kdo přijede a jaký program je připraven – najdete na www.ostravicka.cz/festivaly, na plakátech, v tisku či bilboardech. Sledujte a přijďte se podívat! Věříme, že i letos bude na co koukat.

Eva Bakerová
Dětský folklorní soubor Ostravička