Tennispoint na oblastních přeborech

TK TENNISPOINT FM vyslal svá želízka do halového oblastního přeboru tenisu mladších žáků, odkud si vítěz zajišťoval postup na mistrovství republiky. Hráči tohoto oddílu potvrdili vysokou úroveň klubu v této věkové kategorii, byť zůstali před branami semifinále.
31.01.2011 22:30

Turnaje chlapců ve Vendryni se zúčastnilo 47 hráčů a čtyři frýdecko-místečtí borci se prokousali pavoukem až do osmifinále. To dokonale ukázalo značnou vyrovnanost regionální špičky, když hned pět zápasů z osmi se muselo rozhodovat ve třech setech. Po třísetových osmifinálových bitvách se dál nedostal Kryštof Krmaschek a Patrik Pavelka, zvládl ji ovšem Vojtěch Merta a do čtvrtfinále ve dvou setech postoupil i Filip Šenk. Oba pak ovšem podlehli pozdějším finalistům.
V deblu se se svými parťáky nejdál dostali Filip Šenk s Patrikem Pavelkou, kteří proti sobě nastoupili v semifinále. Ve finále následně neúspěšně bojoval o titul druhý jmenovaný, pro kterého finálová účast znamená o to větší úspěch, že v této věkové kategorii bude bojovat, s mnohem většími ambicemi, ještě příští rok.
Děvčata hrála oblastní přebor v Rožnově, kde při neúčasti zraněné Valerie Ungersböckové prapor Frýdecko-Místeckých musela osmifinálovou účastí držet Tina Sojková.

Jiří Vykoukal
TENISOVÝ KLUB TENNISPOINT FRÝDEK-MÍSTEK